24 Инфо

Тахографот на автобусот на Дурмо турс немал уред за манипулирање на брзината кога бил баждарен од фирмата „Кинзо”, изјави сведок вработен во компанијата на ...
сите 64 | | | веќе видена

Низ центарот на Скопје денеска шеташе бел коњ, кој беше атракција за скопјани. Животното најверојатно се збунило од гужвата кај „Рекорд“, па не знаело во кој ...
сите 5 | | | веќе видена

Проширувањето и продлабочувањето на билатералните односи беше во фокусот на средбата на премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис и претседателот на Народна ...
сите 20 | | | веќе видена

Градоначалникот Велимир Смилевски, во просториите на општинската зграда ги презентираше реализираните проекти за изминативе две години во Општина Бутел. Тој ...
сите 16 | | | веќе видена

Алијанса за Албанците, и покрај фактот дека минатата година нејзините барања не беа земени во предвид, во врска со Попова Шапка, годинава повторно ги ...
сите 26 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи на Косово ја демантира веста што претпладнево ја објави шефот на министерот за надворешни работи на Србија Ивица Дачиќ дека ...
сите 26 | | | веќе видена

Националното централно биро на Интерпол е известено за апсењето на Игор Мазур, еден од лидерите на украинската радикална организација „Украинско национално ...
сите 5 | | | веќе видена

Итно враќање на Предлог законот за контрола на опојни дроги и психотропни супстанции денеска побараа од Здружението за одгледување на меицински канабис ...
сите 26 | | | веќе видена

Најитно, до крајот на годинава, да се донесат измените на Законот за стручно образование или да се изготви и усвои сосема нов закон, апелира Стопанската комора ...
сите 11 | | | веќе видена

Процесот на ратификација на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО е во тек и без проблеми треба да се ратификува во Франција до крајот на ...
сите 171 | | | веќе видена

Министерството за локална самоуправа преку програмата за рамномерен регионален развој со 4.243.000 денари ја финансира реализацијата на проектот „Хортикултурно ...
сите 18 | | | веќе видена

next