24 Инфо

Воената коалиција предводена од Саудиска Арабија, што се бори против движењето Хути во Јемен, објави дека нападот врз саудиските нафтени посторојки е извршен ...
сите 198 | | | веќе видена

Пешачката тура низ Скопската зоолошка градина за основците, забавно-рекреативната манифестација „Движи се за здравје“ и трибината за чекорите што ги презема ...
сите 55 | | | веќе видена

Се е лажно во ВМРО-ДПМНЕ дури и барањето за предвремени избори е класичен блеф, на избори победник е СДСМ и напредокот што го предводи Се е лажно во ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 52 | | | веќе видена

Проширувањето на ЕУ и европската перспектива на земјите од Западен Балкан била една од темите за кои разговарале министрите за надворешни работи на Германија и ...
сите 105 | | | веќе видена

Нинџа преку адвокатското друштво реагира дека Мицкоски шири невистини Александар Василевски – Нинџа, кој доби осум години затвор за упадот во Собранието на 27. ...
сите 41 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, оствари средба со членовите на Комисијата за одбрана и безбедност од Собранието на Република ...
сите 37 | | | веќе видена

Секој предлог е вреден за внимание, целта ни е да постигнеме договор, изјави денеска премиерот Зоран Заев, прашан за коментар на предлог законот за Јавно ...
сите 361 | | | веќе видена

Би сакал да ве известам, пред неколку денови примивме предлог од страна на владиниот тим по однос на законот за обвинителство, по кој знае кој пат забележавме ...
сите 361 | | | веќе видена

Владата на Србија усвои предлог за „позитивен ребаланс” на буџетот, кој предвидува зголемување на платите од 1 ноември за 8 до 15 проценти, изјави денеска на ...
сите 37 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров денес го прими новоименуваниот амбасадор на Република Австрија, Георг Вуцас, кој му ги предаде копиите на ...
сите 297 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи во рамките на посетата на Брисел имаше средба со високата претставничка на Европската Унија за ...
сите 297 | | | веќе видена

Специјалната мисија за утврдување факти во Мјанмар апелираше да се бара одговорност на таа држава пред меѓународните правни тела во врска со тврдењата за ...
сите 5 | | | веќе видена

next