24 Инфо

Бристол е првиот град во Англија кој ја забрани употребата на дизел автомобилите во централното градско подрачје. Според градските челници одлука е донесена ...
сите 24 | | | веќе видена

Власта е во очај и безнадежност. Ризикуваат да ја прокоцка европската перспектива иако беа предупредени од нашите пријатели од ЕУ дека претстојните избори мора ...
сите 62 | | | веќе видена

За време на полициската операција за апсење на група која се занимавала со дистрибуција и набавка на детска порнографија на Флорида, уапсени се 17 лица, меѓу ...
сите 12 | | | веќе видена

Министерката Радмила Шекеринска и претседателот на Независниот синдикат на одбраната, Ванчо Исајов, денеска во 14.00 часот ќе го потпишат новиот Колективен ...
сите 66 | | | веќе видена

Четворица Албанци, Беко Идризи, Беким Фидани, Илбер Бела и Фатон Иваја, кои се борат за Исламска држава (ИД), избегале од затворот во источна Сирија и повторно ...
сите 20 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон во рамките на одбележувањето на примирјето од 11 ноември, кое го означи крајот на Првата светска војна, ќе инаугурира ...
сите 16 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рохани порача дека останувањето во нуклеарниот договор со светските сили од 2015 година ќе и овозможи на земјата од следната година ...
сите 40 | | | веќе видена

Одлуката на Самитот на ЕУ за замрзнување на разговорите за проширувањето на Унијата, со што се одложи стартот на преговорите за членство со Северна Македонија ...
сите 546 | | | веќе видена

Полесно е да се градат ѕидови отколку мостови, но мостовите се тие што поврзуваат. Оружје на развојот е дијалогот, што е неопходен и прв чекор за решавање на ...
сите 39 | | | веќе видена

Германската влада постигна компромис за зголемување на пензиите за пензионерите со ниски приходи.Постигнат е договор со кој се гарантира основна пензија за ...
сите 11 | | | веќе видена

Акциите за да се спасат животи на мајки и да се запре насилството врз жените и девојчињата до 2030 година се во фокусот на тридневниот глобален самит што ...
сите 34 | | | веќе видена

Резултатите од мерењата на акредитираната лабораторија од Штипскиот универзитет покажале присуство на опасната материја метил акрилат мономер во цевки и во ...
сите 95 | | | веќе видена

next