Поранешниот спикер на косовското Собрание и актуелен претседател на Националниот совет на владејачката Социјалдемократска иницијатива (Нисма), Јакуп Красниќи ...
сите 83 | | | веќе видена

Телефонски повик непосредно пред премиерата што го добила екипата на трикратно наградениот македонски документарец на престижниот фестивал „Санденс“ ги ...
сите 19 | | | веќе видена

Парламентарната група на опозициската Демократска партија, која брои 43 пратеници, донесе едногласна одлука за откажување од пратеничките мандати.Веста ја ...
сите 141 | | | веќе видена

„И по Мира Дизел доаѓа Милева Ѓорѓиева, исто така пратеничка на СДСМ. Пратеничката на СДСМ од Радовиш, Милева Ѓорѓиева, направила копи-паст на моделот за ...
сите 119 | | | веќе видена

„Пред само 6 дена се случи кобна сообраќајна несреќа во која 15 невини луѓе го загубија несреќно животот, а уште толку се повредени и се наоѓаат на ...
сите 208 | | | веќе видена

Од денеска средните училишта на Град Скопје ги отвораат вратите за универзитетите за презентација и промоција на нивните студиски програми пред средношколците. ...
сите 11 | | | веќе видена

На барање на публиката, Македонската филхармонија уште еднаш ќе го изведе концертот за деца и за возрасни – „Со Дизни низ светот“!На 23 февруари (сабота) со ...
сите 6 | | | веќе видена

Александар Стојкоски од Прилеп е победник на зимската стрмна трка Чупино вертикал, што се одржа на падините на планината Плачковица, а чиј организатор е ...
сите 6 | | | веќе видена

Земјите кои сакаат да ја спасат Сирија треба да имаат предвид дека ќе имаат работа со нејзиниот претседател Башар ал Асад, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј ...
сите 18 | | | веќе видена

По постигнатиот успех на документарниот филм „Медена земја“ на фестивалот „Санденс“, каде освои три награди, првата затворена домашна проекција ќе биде на 12 и ...
сите 19 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска оствари средба со членови на Комисијата за надворешна политика на Сенатот на Соединетите Американски ...
сите 27 | | | веќе видена

Има пари за купување резерви на нафта и нафтени деривати. Според она што го има како средства на сметката на Дирекцијата за складирање, апсолутно сме најдобри ...
сите 22 | | | веќе видена

next