Во сабота напладне е закажан состанок на Советот за безбедност во Вила Водно, по што, шефот на државата, Стево Пендаровски, ќе треба да одлучи дали ќе ја укине ...
сите 545 | | | веќе видена

Укинување на пресудата и враќање на постапката пред изменет судечки совет побараа во образложението на жалбите обвинетите за упадот во Собранието на 27 април ...
сите 129 | | | веќе видена

„Криминогеното однесување на раководството на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност е надополнето со притисоци, уцени, закани, ...
сите 48 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика (МТСП) информира дека е извршена исплата на додатокот за образование, за третиот мерен период, за 24.461 ...
сите 124 | | | веќе видена

Компромис со Уставот нема. Уставот е јасен дека во рок од 60 дена од распуштање на Собранието треба да се одржат парламентарните избори, рече денеска премиерот ...
сите 545 | | | веќе видена

Стопанската комора за туризам на Македонија (СКТМ) ја поздравува владината мерка „Ваучер за домашен туризам“, но искажува загриженост ако од нејзината ...
сите 84 | | | веќе видена

Без публика и под конкретни услови и мерки, на 6 и 7 јуни, по тримесечна пауза повторно започнува фудбалско првенство во Грција, откако грчката Влада им даде ...
сите 104 | | | веќе видена

Пред крајот на месецов, ќе ја имаме листа со земји чии државјани на 15 јуни ќе можат да патуваат во Грција без особени формалности, но по случаен избори ќе се ...
сите 248 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски очекува земјите од регионот наскоро да постигнат договор и да донесат одлука за отворање на границите.Спасовски додаде дека е во ...
сите 248 | | | веќе видена

„Денеска сакаме да поставиме јавно неколку прашања до локалните власти во Скопје, прашања што ги загрижуваат Карпошани, но и сите граѓани.Според информациите ...
сите 66 | | | веќе видена

За два месеца треба да биде завршена втората фаза од проектот за изградба на канализиациска мрежа во населените места Волково, Волково-Пржино, Кисела Јабука и ...
сите 23 | | | веќе видена

next