Заменик-министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули денеска преку својот „Фејсбук“ профил информираше дека инцидентот во фабриката ...
сите 199 | | | веќе видена

Документарецот „Медена земја“ („Honeyland“) во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска е номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“, ...
сите 47 | | | веќе видена

Граѓаните на цело Скопје се соочени со еколошка катастрофа. Во текот на вчерашниот ден беше невозможно да се дише во Кисела Вода, Лисиче и делови од Аеродром. ...
сите 33 | | | веќе видена

Српската министерка за евроинтеграции Јадранка Јоксимовиќ изјави денеска дека не очекува одлуката на Европскиот совет за Северна Македонија и Албанија, да го ...
сите 533 | | | веќе видена

Растот на економијата следната година според владината проекција е 3,8 отсто. Ова го соопшти денеска министерката за финансии Нина Ангеловска одговорајќи на ...
сите 136 | | | веќе видена

Кумановец загина откако вчера на автопатот Куманово – Велес на клучката „Петровец“ излетал од патот управувајќи патничко возило „опел корса“, со велешки ...
сите 196 | | | веќе видена

Додека во австриските затвори на малолетните лица сторители на прекршоци им се нудат продолжување на образовниот процес и дополнителни стручни обуки за пекар, ...
сите 13 | | | веќе видена

Податоците од мониторинг станицата за квалитет на амбиенталниот воздух во Гази Баба во текот на изминатите пет часа се невалидни поради замена на потрошен дел, ...
сите 82 | | | веќе видена

Вакцинацијата против вирусот на грип требаше да стартува на 5-ти ноември. Но, наместо навремено отпочнување и реализација на истата, сведоци сме на веќе добро ...
сите 20 | | | веќе видена

Две лица загинаа, а петмина се пријавени за исчезнати, додека најмалку 150 куќи се уништени во пожари што беснеат низ источна Австралија, соопштија денеска ...
сите 93 | | | веќе видена

Сите можеме само да го забрзаме растот на нашата земја доколку ги примениме дигиталните технологии, дигиталните алатки во сите области во живеењето, тоа е една ...
сите 17 | | | веќе видена

next