Судскиот курир вечерва не успеал да му го врачи на експремиерот Никола Груевски решението со кое тој треба да се јави на извршување на двегодишната затворска ...
сите 512 | | | веќе видена

Kурир од Кривичниот суд, попладнево два пати се обидел во домот на екс премиерот Никола Груевски да му го врачи решението со кое тој треба да се јави на ...
сите 512 | | | веќе видена

САД мора да обезбедат секој кој бега од насилства или прогон, а кому му е потребна заштита како бегалец, да ја добие брзо и „без опструкции“ во согласност со ...
сите 30 | | | веќе видена

Министерот за култура Асаф Адеми денеска имаше работна средба со амбасадорот на Кралството Шпанија, Емилио Лорецо Сера.На средбата беа нагласени пријателските ...
сите 36 | | | веќе видена

Два часа откако Кривичниот совет ја потврди одлуката за неодложување на двегодишната затворска казна на Никола Груевски, експремиерот се уште се нема појавено ...
сите 512 | | | веќе видена

Албанија прогласи за непожелни 52 грчки државјани, кои присуствуваа на погребот на Константинос Кацифас, државјанин на Албанија и Грција.Него минатата недела ...
сите 63 | | | веќе видена

next