Македонија соработува со Соединетите Американски Држави во антитерористичките напори и е членка на Глобалната коалиција за пораз на Исламаска држава, стои во ...
сите 38 | | | веќе видена

Реализацијата на проектот за изградба на 14 нови училници во гевгелиската гимназија, симболично почна денеска со тендерот што општина Гевгелија го објави за ...
сите 3 | | | веќе видена

Заради технички зафати во дистрибутивната мрежа утре без електрична енергија од 9:00 до 13:30 часот ќе останат корисниците од с. Бродец, ЈСП репетитори Бродец, ...
сите 43 | | | веќе видена

Бизнисменот Минчо Јорданов на денешното рочиште рече дека на новинарот Зоран Божиновски му дал 5 илјади евра за истражување и набавка на информации од неколку ...
сите 49 | | | веќе видена

Со влезот во НАТО и Европската унија, нашето вино добива европска етика, субвенциите кои сега ги исплаќаме за лозарите и коишто се повисоки ќе доаѓаат директно ...
сите 87 | | | веќе видена

Тренерот на Металург, Данило Брестовац беше очигледно разочаран од играта и од резултатот на синоќешнито дуел од СЕХА со босански Извиѓач.– Сметам дека ...
сите 44 | | | веќе видена

„Секое дете, секој пензионер, секој вработен или невработен граѓанин во Република Македонија, Зоран Заев го задолжи со нови 30 евра пред референдумот. Власта ...
сите 138 | | | веќе видена

На словенечките патишта се повеќе се возат луксузни автомобили со словачки регистарски таблички, пишува порталот „Фајненс“ при тоа прашувајќи како дошло до тоа ...
сите 5 | | | веќе видена

Мјанмарски суд го осуди поранешниот политички коментатор Нгар Мин Све на седум години затвор, поради упатени критики преку Фејсбук на сметка на лидерката на ...
сите 7 | | | веќе видена

next