Едно момче е рането кога хонгконшката полиција пукаше врз демонстрантите во текот на новата блокада на метрото и патиштата во овој град, пренесоа локалните ...
сите 130 | | | веќе видена

Актуелниот романски претседател Клаус Јоанис води по првиот круг од претседателските избори во земјата, покажаа првичните резултати од излезните анкети.Според ...
сите 71 | | | веќе видена

Едно лице на патничко моторно возило загина, пет се здобиле со тешки телесни повреди и 21 лесно повредени во 16 од вкупно 37 сообраќајни незгоди што се случиле ...
сите 90 | | | веќе видена

Претседателот на Венцуела Николас Мадуро и шефот на мексиканската дипломатија Марсело Ебрард го осудија пучот против боливискиот претседател Ево Моралес.Мадуро ...
сите 269 | | | веќе видена

Боливискиот претседател Ево Моралес синоќа на прес конференција соопшти дека поднесува оставка за „доброто на земјата“ , откако командантот на вооружените сили ...
сите 271 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ...
сите 28 | | | веќе видена

Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска е закажано ново рочиште за автобуската несреќа што се случи на 13 февруари годинава кај селото Ласкарци, во која ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерката Мила Царовска по гостувањето во емисија, веднаш се јави на социјалните мрежи со апел да се спречат дезинфорамциите за нејзината изјава.-Во интерес ...
сите 25 | | | веќе видена

next