Со поддршка на Министерството за локална самоуправа и на УНДП во финална фаза е подготовката на техничка документација за реконструкција на пешачката патека ...
сите 52 | | | веќе видена

Велика Британија и Европската унија не постигнаа напредок на неформалниот самит во Салцбург, на кој се разговараше за идните односи по британското напуштање на ...
сите 87 | | | веќе видена

СДСМ реагира на објавени информации на „Алфа телевизија“.„Социјалдемократскиот сојуз на Македонија ги демантира лажните вести објавени на Алфа телевизија.Стара ...
сите 5 | | | веќе видена

Позициите на Нова демократија во однос на Договорот од Преспа и ставот дека партијата нема да гласа за ратификацијата кога Договорот ќе дојде во грчкиот ...
сите 160 | | | веќе видена

Претседателот на албанскиот парламент, Грамоз Ручи ги повика Албанците во Македонија масовно да излезат и да гласаат „за“ на референдумот што ќе се одржи на ...
сите 58 | | | веќе видена

Заменик министерот за надворешни работи на Република Македонија, Андреј Жерновски, денес се сретна со Ален Ле Роа, француски амбасадор и поранешен специјален ...
сите 143 | | | веќе видена

За процесот на исплата на отштетувањата од градот на територијата на Општина Битола, доделените субвенции и поволностите кои што ги нуди Министерството за ...
сите 73 | | | веќе видена

„По синоќешниот немил настан што се случи во зградата на булеварот Кузман Јосифовски Питу број 15 во станбено-деловниот комплекс „Скопјанка“ во Аеродром, кога ...
сите 187 | | | веќе видена

next