Зоран Заев денеска од Виена на отворена сцена се заебаваше со народот изјавувајќи дека набавувањето на дрога од пратеникот Павле Богоевски е негово лично ...
сите 315 | | | веќе видена

Она што Владата на СДСМ го има направено за само 1,5 година е повеќе од она што ВМРО-ДПМНЕ го направи за 11 години, реагира СДСМ на прес конференцијата на Наум ...
сите 54 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска на маргините на Виенскиот економски форум се сретна со еврокомесарот за поширување и добрососедска политика Јоханес Хан.На ...
сите 209 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје, по примено известување за неовластено снимање од пратеник, издало наредба за утврдување на идентитетот на таксистот кој ...
сите 315 | | | веќе видена

Бугарски државјанин, управувајќи патничко комбе со бугарски регистарски таблички, се пријавил за излез од државата на граничниот премин Табановце автопат. На ...
сите 32 | | | веќе видена

Словенечкиот премиер Mарјан Шарец денеска ги отфрли тврдењата на опозициските десничарски партии дека неговата Влада нема адекватен одговор на зголемениот ...
сите 23 | | | веќе видена

Полициски екипи на СВР-Велес изминатата сабота извршиле контрола на возачи кои управуваат велосипеди со помошен мотор и мотоцикли.Притоа биле регистрирани 38 ...
сите 90 | | | веќе видена

Руски авион извршија воздушни напади врз позиции на сириските исламистички бунтовници во градот Кафранбел во северозападната сириска провинцијата Идлиб, како ...
сите 18 | | | веќе видена

Во време кога Заев оди да отвора автопати низ соседството, потсетуваме на неговите славни изјави. Ова е една прес конференција на Зоран Заев дадена во ...
сите 54 | | | веќе видена

Годинешното 59. издание на фестивалот „Охридско лето“ ќе биде отворено со концерт на светски познатата уметничка, британската виолинистка Ванеса Меј. Таа на ...
сите 26 | | | веќе видена

next