Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена, како и мерки кои не се непосредно поврзани со санирање на последиците ...
сите 176 | | | веќе видена

Прилепчанец пријавил во полиција дека сопругата го нападнала и повредила со остар предмет, а сопругата пак еден час подоцна, во истата станица пријавила дека ...
сите 433 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, заедно со министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески и генералната директорка ...
сите 14 | | | веќе видена

Според информациите од Центарот за јавно здравје во Велес во изминатите 24 часа нема ново регистрирани заболени од Ковид -19, а со тоа во Велес петти ден нема ...
сите 49 | | | веќе видена

Лидерите на Европска Унија и на Јапонија на денешната видео-конференција го потврдија стратешкото партнерство за решавање на глобалните прашања, при тоа ...
сите 76 | | | веќе видена

Фотографија од чантата „Луј Витон”, од предметот „Рекет”, во домот на родителите на обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13, денеска во Кривичниот суд Скопје, ...
сите 98 | | | веќе видена

Потпретседателката на српската опозициска Партија за слобода и правда (ССП), Мариника Тепиќ, утрово го пријави во Интерпол „исчезнувањето“ на Републичкиот ...
сите 21 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ во неколку наврати изминатата година обелодени дека има незаконитости во работењето на Националната агенција за европски образовни програми и ...
сите 16 | | | веќе видена

Милан ги објави резултатите од медицинските прегледи на напаѓачот Златан Ибрахимовиќ.Шведскиот фудбалер избегна сериозна повреда, Ахиловата тетива не е ...
сите 49 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Прилеп денеска до прилепскиот Основен суд поднесе предлози за издавање казнени налози против три лица, а до Основниот суд Крушево ...
сите 166 | | | веќе видена

Земјите од ЕУ мора да работат заедно при воведувањето апликација за следење на контактите на заразени од коронавирус, за граѓаните би можеле да ги користат во ...
сите 29 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство во Кочани поведе постапка против 26 лица кои во одделни кривично правни настани, во периодот од 23 април до 22 мај 2020 година, ...
сите 166 | | | веќе видена

„Христијан Мицкоски останува запаметен како неодговорен политичар кој за време на оваа криза цело време се однесува незрело, несериозно и неодговорно. На штета ...
сите 375 | | | веќе видена

Комората на сметководители на Македонија при Сојузот на стопански комори денеска обезбеди дигитален пулт за бесконтактно мерење температура и за дезинфекција ...
сите 44 | | | веќе видена

Во Србија не стивнуваат бурните рекции по одлуката на официјална Подгорица да не ги отвори границите на земјата за српските државјани. Реакции доаѓаат како од ...
сите 206 | | | веќе видена

next