СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски ...
сите 130 | | | веќе видена

Медиумската куќа Си-Ен-Ен поднесе тужба против Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп поради одземање на новинарската акредитација на ...
сите 71 | | | веќе видена

Вашингтон располага со средства да ја запре реализацијата на проектот за изградба на гасоводот „Северен поток 2“, изјави денеска амбасадорот на САД во ...
сите 8 | | | веќе видена

Поранешниот претседателот на регионалната Влада на шпанската покраина Каталонија, Артур Мас осуден е да плати казна од 4,9 милиони евра, колку што се потрошени ...
сите 9 | | | веќе видена

Народната банка на Република Македонија, во соработка со експерти од Европската централна банка и Европскиот систем на централни банки, денеска организираше ...
сите 32 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во неколку твитови „го нападна“ францускиот претседател Емануел Макрон поради „нефер“ трговските потези.– Тоа мора да се ...
сите 99 | | | веќе видена

Унгарската влада ниту потврдува ниту демантира дека експремиер Никола Груевски бара азил во Унгарија. Во краткиот одговорот на прашањата од „А1он“ се вели: „Не ...
сите 229 | | | веќе видена

Од ГДУ со писмено соопштение побараа оставка од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.„Почитуван г. Спасовски Се надеваме дека во овој момент му ја ...
сите 49 | | | веќе видена

„Денес, во Централната канцеларија на ДОМ, во Скопје, претседателката на ДОМ, Маја Морачанин оствари средба со францускиот амбасадор во Република Македонија, ...
сите 2 | | | веќе видена

Делегации на Владата на Република Македонија по повод Ден на ослободувањето на Скопје, денеска зедоа учество во програмата за одбележување на празникот, во ...
сите 37 | | | веќе видена

Словенечкиот министер без ресор, задолжен за развој, стартешки проекти и кохезивна политика Марко Бандели денеска поднесе оставка на функцијата, откако ...
сите 22 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
сите 48 | | | веќе видена

По последните информации за тоа дека поранешниот премиер Никола Груевски е во Будимпешта, Алијансата за Албанците го повика Министерството за внатрешни работи, ...
сите 16 | | | веќе видена

next