Дел од италијанските медиуми објавија дека на границата со Словенија се случил инцидент, откако вооружени лица, најверојатно припадници на словенечката ...
сите 19 | | | веќе видена

Полицијата утврдува кој го украл бетонот во Кочани во „Ромско маало“, кратко откако тој бил поставен улицата „Стамен Манов“, случај за кој реагираше Општина ...
сите 5 | | | веќе видена

Советот на Европа предупреди за евентуално зголемување на употреба на биолошко оружје, како што се вируси или бактерии, во пост-коронавирусниот свет.Експерти ...
сите 9 | | | веќе видена

„Третиот пакет на економски мерки усвоен од страна на Владата предводена од СДСМ дава голема поддршка на македонското земјоделство. Веќе 5 милиони евра нови ...
сите 53 | | | веќе видена

Албанија од 1 јуни ги отвора копнените граници со соседите, како и хотелските плажи, додека на плажите на целото крајбрежје туристи ќе може да престојуваат од ...
сите 139 | | | веќе видена

Американската администрација веројатно ќе воведе санкции против Кина доколку Пекинг одлучи да го примени законот за национална безбедност, со кој ќе добие ...
сите 80 | | | веќе видена

Претседателот на Стопанската комора за енергетика на Македонија, Ѓорѓи Манасков, тврди дека коронавирусот не е смртоносен и дека е обичен сезонски грип со мали ...
сите 10 | | | веќе видена

Медицинската сестра Надежда Жукова се фотографираше во ковид-болницата во Тула, Русија, само во бикини под заштитното одело и со тоа стана популарна низ целиот ...
сите 23 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, смета дека фотографиите и прилозите од медиумите покажуваат дека мерките за спречување на ширењето на коронавирусот не ...
сите 41 | | | веќе видена

Швајцарски работодавачи се должни на своите вработени да им платат еден дел од киријата за работењето од дома, заклучи суд во Цирих.Тужбата против компанијата ...
сите 14 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика извести дека од среда ќе започне исплатата на пензиите. Тоа ќе се прави етапно, како и минатиот месец, со цел, како ...
сите 67 | | | веќе видена

„Владата предводена од СДСМ продолжува со заложбите за поголема помош на граѓаните ,компаниите ,стопанството погодени од коронакризата, преку пакет економски ...
сите 240 | | | веќе видена

„Без срам Христијан Мицкоски призна дека праќал пораки и телефонски се слушал со вработени во МВР кои воделе истрага во која самиот тој е предмет. Ова, според ...
сите 118 | | | веќе видена

next