Режисерот Стивен Спилберг ја избра 17-годишната средношколка Рејчел Зеглер за главната улога во својата преработка на оскаровскиот филм „Приказна од западната ...
сите 5 | | | веќе видена

„Фејсбук“ ќе инвестира 300 милиони долари во следните три години во локални новински агенции во светот, откако компанијата долго беше критикувана за улогата на ...
сите 16 | | | веќе видена

Милиони луѓе во светот ја жртвуваат својата кариера и дел од својот живот поради грижа за свој близок, кој е беспомошен или стар и изнемоштен, а 25 отсто од ...
сите 7 | | | веќе видена

Тренерот на Милан Џенаро Гатузо ги негираше шпекулациите дека напаѓачот Гонзало Игуаин нема да го игра натпреварот со Џенова поради негов трансфер во Челзи.– ...
сите 80 | | | веќе видена

Уживајте во овие карамел залачиња…Потребно е: за тестото: 200 г брашно 1/2 лажиче сода бикарбона 1/2 лажиче цимет 1 лажиче изрендана кора од лимон 1 јајце 80 г ...
сите 72 | | | веќе видена

„Врвот на ВМРО-ДПМНЕ предводен од антизападниот Христијан Мицкоски продолжува да шири поделби, омраза и закани преку кои се обидува да го поткопа живеењето во ...
сите 72 | | | веќе видена

Бројот на загинати од експлозијата на нафтовод во Мексико се зголеми на 76 лица, додека неколку десетици повредени со потешки или полесни изгореници се уште се ...
сите 89 | | | веќе видена

За жал уште еднаш тонот на протестот го дадоа екстремни елементи и членови на Златна зора кои во нивниот обид да влезат во Парламентот, маскирани и со дрва, ...
сите 127 | | | веќе видена

next