Последните случувања во врска со случајот „Рекет“ не треба да имаат последици врз европерспективите на земјава, смета мбасадорот на ЕУ Самуел Жбогар. Напротив, ...
сите 723 | | | веќе видена

Минатата недела во Агенцијата за управување со одземен имот стаса правосилна пресуда во врска со одземениот имот на Трансмет и Сеат Кочан. Изготвени се 26 ...
сите 107 | | | веќе видена

Реафирмирање и продлабочување на билатералните односи, стратешкиот дијалог САД – Грција и енергетските прашања и турските активности во Медитеранот, биле ...
сите 21 | | | веќе видена

Опозициското здружение „Еден од пет милиони“ соопшти денеска дека продолжувањето на договорите на генералните директори на Радио-телевизија Србија (РТС) и ...
сите 13 | | | веќе видена

Обезбедување и промовирање целосно остварување на човековите права и основни слободи на сите лица без каква било дискриминација, вклучително и врз основа на ...
сите 29 | | | веќе видена

„Зоран Заев, главата на вториот октопод на СДСМ, крие кои се Кики и Фрики од рекетарските приказни. Зоран Заев ги крие бидејќи се високи функционери и негови ...
сите 165 | | | веќе видена

На полетувалиштето на Мечкин Камен се одвива меѓународното параглајдинг првенство Крушево Озон опен со учесници од повеќе земји од Европа.Првенството започна ...
сите 27 | | | веќе видена

Европскиот парламент денеска усвои резолуција со која се повикуваат руските власти безусловно да ги ослободат сите незаконски и произволно притворени украински ...
сите 39 | | | веќе видена

Триото „Пендерецки“ синоќа во црквата „Света Софија“ приреди концерт за паметење во рамките на Полската вечер на фестивалот „Охридско лето“.Младите уметници, ...
сите 60 | | | веќе видена

next