Топлото време не го убива вирусот, а за оние кои не веруваат дека постои, епидемиологот Жарко Караџовски препорача да се стават во улога на семејствата кои ...
сите 211 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, преку Фејсбук се обрати до граѓаните откако вечерва беше соопштено дека полицискиот час од утре се укинува.„Време е за новата ...
сите 25 | | | веќе видена

Од ЈСП информираат дека од утре јавниот превоз ќе функционира вообичаено, односно без временско ограничување.Автобусите ќе сообраќаат по саботен возен ред, со ...
сите 80 | | | веќе видена

Kомпанијата „Спејс Икс“ (SpaceX) на Илон Маск се подготвува да испрати двајца американски астронаути на Меѓународната вселенска станица од космодромот на ...
сите 25 | | | веќе видена

Може да има зголемен број на случаи во идниот период, вели доктор Жарко Караџовски од Институтот за јавно здравје, а тврди и дека вирусот слабее. Тој вели дека ...
сите 211 | | | веќе видена

Доктор Жарко Караџовски од Институтот за јавно здравје, член на Комисијата за заразни болести ги објасни причините зошто Комисијата се одлучила да препорача ...
сите 211 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче по седницата на Владата за олабавување на мерките, рече дека граѓаните мора да ги почитуваат мерките, бидејќи ако тоа не ...
сите 437 | | | веќе видена

Изборите да се одржат во првиот можен рок, кога и ќе има најмногу створени услови, рече техничкиот премиер Оливер Спасовски, презентирајќи ги одлуките на ...
сите 622 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски кажа дека состојбата со коронавирусот е под контрола, при што ги соопшти новите одлуки на Владата. Тој кажа дека вирусот ќе ...
сите 437 | | | веќе видена

Според анализите и препораките на Комисијата за заразни болести, Владата донесе одлуки со кои престанува важењето на повеќе рестриктивни мерки во ...
сите 437 | | | веќе видена

Меѓународните јавни сервиси ја истакнаа својата улога во борбата против ширењето на дезинформации во врска со смртоносниот вирус. Во денешното заедничко ...
сите 8 | | | веќе видена

Анкета на Европскиот Парламент, што ќе биде објавена во текот на идниот месец открива дека 58 отсто од европските граѓани имаат финансиски тешкотии откако ...
сите 72 | | | веќе видена

next