Фудбалерот на Лион, Мемфис Депај се опорави од повредата на вкрстениот лигамент на коленото објави „AD“.Според изворот, 26-годишниот Холанѓанец ќе започне со ...
сите 37 | | | веќе видена

Две лица загинале, а повеќе се повредени во сударот помеѓу автомобил и автобус, кој околу 8 часот утрово се случил на магистралниот пат Подгорица – Никшиќ, ...
сите 9 | | | веќе видена

Општина Гази Баба ги ослободува родителите од надомест за трошоци за во градинка, од месец март па се додека трае вонредната состојба. Откако претходно ова ...
сите 24 | | | веќе видена

Членот на научното советодавно тело на британската Вада, професор Питер Хорби, предупреди дека се уште е рано за олеснување на мерките за карантин затоа што ...
сите 46 | | | веќе видена

„Новото нормално на Заев и луѓето околу него е: додека Македонија брои жртви и починати од корона, институциите под нивна контрола да ги спасуваат криминалците ...
сите 66 | | | веќе видена

Управниот Суд на седница одржана на 7 мај донесе пресуда со која тужбата на тужителот Министерство за внатрешни работи застапувано од Министерот за внатрешни ...
сите 201 | | | веќе видена

Поради реконструкција во Делчево затворена за движење на дел од улицата „Маршал Тито“ кон населбата Таушанско маало. Иако досега движењето кон овој потег на ...
сите 41 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел не ја прифати поканата на американскиот претседател Доналд Трамп во живо да присуствува на самитот на Г7 кој ќе се одржи ...
сите 34 | | | веќе видена

next