Истражната комисија на францускиот Сенат заклучи дека поранешниот службеник на Елисејската палата и близок соработник на претседтелот Емануел Макрон, ...
сите 10 | | | веќе видена

Поранешниот италијански репрезентативец Алесандро Костакурта е навреден од однесувањето на сопругата на Мауро Икарди, напаѓачот на Интер, Ванда Нара.Таа изјави ...
сите 190 | | | веќе видена

Работна група составена од експерти до септември треба да даде предлог, како ќе се одвива процесот на децентрализација на општините, којшто подолг период е ...
сите 14 | | | веќе видена

„Трагично е што државата е управувана од група на луѓе коишто се уште за себе мислат дека се државотворци. Трагично е што за себе мислат дека се влада и дека ...
сите 21 | | | веќе видена

Во 2018 година имаме највисок раст на просечната нето-плата во последните девет години, дури неколкукратно повисок во однос на претходните години, вели за МИА ...
сите 35 | | | веќе видена

Поранешниот шеф на грчката дипломатија, Никос Коѕијас во интервју за грчкото радио „Њуз 247” реагираше на вчерашната изјава на Јоргос Кумуцакос и побара од ...
сите 17 | | | веќе видена

Партијата на Македонците во Србија бара од српскиот министер за одбрана Александар Вулин да се извини за изјавата дека Скопје станува шпионски центар, затоа ...
сите 53 | | | веќе видена

Лидерот на косовската опозициска партија Движење Самоопределување (ВВ) Албин Курти смета дека косовската политика може да постигне да се обедини околу барањата ...
сите 56 | | | веќе видена

Четворица повредени во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи пред една недела, се уште се во критична состојба. Двајца од нив се на ...
сите 319 | | | веќе видена

Владата на вчерашната седница го усвои Предлог-законот за Агенција за национална безбедност, со што ќе овозможи реформирање на Управата за безбедност и ...
сите 39 | | | веќе видена

next