Вистина

Ријалити ѕвездата Кајли Џенер од април годинава е во врска со раперот Травис Скот, а веќе е во четвртиот месец од бременоста. Се шпекулира дека носи девојче, но таа се уште не ја потврдила ваквата приказна. Сега јавноста е изненадена од потегот кои многу го коментираат дека е разгалување од незрела девојка која не знае што да прави со парите. Имено, Кајли изнајмила личен тренер за бременост кој ќе се грижи за нејзината исхрана и физичка активност додека не се породи. -Кајли не сака да се препушти на случајност. Отсекогаш зборуваше дека сака да биде млада мајка и сега е пресреќна што сонот и се исполни, вели близок извор кој сака да остане анонимен.
сите 14 | | | веќе видена

Сигурни сме дека сите се сеќавате на најдобрите денови на некогашниот секси актер Расел Кроу. Некогашниот најголем холивудски заводник шокираше со изгледот, поради што многумина не го препознаа. Денес има 53 години, но се чини како да ги има повеќе. Вака изгледа актерот денес:
сите 4 | | | веќе видена

Зоран Заев синоќа објави дека резултатите на изборите ги смета за поддршка на неговите политики. Мислеше на политиките на централно, на националнои ниво. Оние за кои многу граѓани беа против, се згрозуваа и противеа. Политиките на редифинирање на Македонија. Имајќи во обзир дека тој на овие избори излезе со цел тој багаж, вклучувајќи го и законот за двојазичност, договорот со Бугарија, најавата за смена на името, зголемувањето на даноците, а не толку отворено но сепак доволно јасно и за носење на мигранти и за редифинирање на бракот, со можност за склучување на склучување на хомосексуални бракови и нивно посвојување деца. Се чини дека мнозинството од граѓаните преку гласањето не само за градоначалниците туку и за партиите, за советничките листи, му дадоа легитимитет за сите овие операции. Народот има полно право да избере, но нема право да се лути кога ќе избере ако тоа што го избрал не го сака. После еден месец битка во Собранието на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ за неносење на неуставниот закон за ...
сите 60 | | | веќе видена

Иако актерката Лидија Вукиќевиќ има 55 години, таа со право важи за една од најзгодните дами од српската јавна сцена. Дури и најголемата балканска ѕвезда Цеца Ражнатовиќ во емисијата „Магазин Ин“ призна дека е фасцинирана од изгледот на Лидија. Актерката често сака да спомене дека за нејзината добра фигура е заслужна прошетката со кучињата, но и 100-те стомачни кои ги прави на дневно ниво. Овој пат, Лидија на улиците низ Белград прошета во црвено сако и високи чизми, а таквата комбинација предизвика големо внимание, а Лидија доби бројни комплименти.
сите 32 | | | веќе видена

Ана Николиќ и нејзиниот сопруг Стефан Ѓуриќ Раста наскоро се селат во луксузна вила од 500.000 евра, која ја градат на Вождовац. Со оглед на тоа дека работите се во тек, преселбата би требало да биде на почетокот од следната година. Пејачката и раперот воделе сметка за секој детаљ, па нивната оаза, покрај раскошната вила ќе има и базен, музичко студио, детско игралиште и голем паркинг. Иако се породи пред три месеци, Николиќ со ќерката Тара редовно го посетува градилиштето бидејќи Раста е зафатен со настапи во земјата и странство.
сите 7 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација бележи скок од дури 18 места на најновата ФИФА рејтинг листа објавена денеска. Македонија сега се наоѓа на 85. Позиција со 410 поени. Прогресот на „црвено-жолтите“ се должи на ремито со Италија (1:1) во Торино и победата над Лихтенштајн (4:0). Од репрезентациите кои беа противници на Македонија во квалификациска група за СП 2018, Шпанија се наоѓа на осмото место, Италија е 15.та, Албанија 71-ва, Израел се наоѓа на 82.место, додека Лихтенштајн е на 187. место. Лидер е Германија, а во ТОП 10 уште се и: Бразил, Португалија, Аргентина, Белгија, Полска, Франција, Шпанија, Чиле и Перу. Следното рангирање Светската фудбалска асоцијација ќе го изврши на 23 ноември. Извор: Курир.мк
сите 29 | | | веќе видена

Во далечната 1972 година, еден монах од Тибет открил неверојатен рецепт, ресиси 5 000 години стар. Лекува бројни болести, но многу е силен, па затоа треба да се користи само еднаш во пет години! Се верува дека лекот ги чисти артериите и белите дробови, ја лекува импотенцијата, синусите, високиот крвен притисок, артритис, ревматизам, гастритис, хемороиди, помага за слабеење, го подобрува видот и слухот и одлично го подобрува метаболизмот. Оваа тинктура не е дозволено да се употребува повеќе од 12 дена. Се консумира според одредена шема, по неколку капки од тинктурата во чаша вода, пред појадок, пред ручек и вечера. Подготовка: 350 г лук 200 мл добар алкохол или рум *Ако одлучите да користите алкохол бидете сигурни дека не содржи метанол и бензалкониум хлорид. Постапка: Исчистениот лук сомелете го. Измешајте го со алкохолот во стакленото шише или тегла, па оставете го да отстои 10 дена. Потоа процедете и повторно вратете во стаклен сад, па оставете го во фрижидер да отстои уште два дена. Првиот ден ...
сите 6 | | | веќе видена

До крајот на неделава ќе преовладува сончево и топло време со температура до 29 степени, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Максималните температури ќе бидат над просекот за овој период од годината. Минималните утрински температури ќе се движат во интервал од три до 11 степени. Преодно наоблачување ќе има во петок, а позначителна промена на времето се очекува во почетокот на идната недела. Извор: Курир.мк
сите 334 | | | веќе видена

Во магазинот “Journal of Sexual Medicine” е објавено дека всушност постојат три типа на ерекција – рефлексна (таа настанува поради физички контакт), психосоматска (настанува поради визуелна стимулација) и ноќна ерекција. Исто така, научниците тврдат дека 70 отсто од мажите имаат благо закривен пенис, но тоа се гледа само кога тој е во опуштена состојба. Истражувањето се занимава со уште некои митови поврзани со машкиот полов орган, па се испоставило дека пенисот во опуштена состојба никако не е вистински показател за големината, бидејќи кај две третини од мажите тој се зголемува за околу три сантиметри, додека кај една третина од нив тој се зголемува за дури и повеќе од пет сантиметри. Што се однесува до мастурбацијата, работата е јасна – ако мажот немал секс ниту мастурбирал неколку дена, неговата ерекција ќе биде поцврста, а неговиот пенис ќе биде малку подолг поради посилната циркулација на крвта. Извор: Точка.мк
сите 7 | | | веќе видена

Како што се наведува, недвижнини можат да се купат и само за 1 евро,а медиумите пренесуваат дека во некои огласи, дури и се бесплатни. Во страв да не бидат избришани од географската мапа, три гратчиња во Италија нудат недвижнини за 0 евра, пишуваат медиумите. Постои само еден услов: Купувачот мора да потпише договор со кој се обврзува дека недвижнината ќе ја реновира и ќе инвестира во неа најмалку 25 000 евра. За едно евро можно е да купите куќа во гратчето Патрика во провинцијата Фросиноне, само час и половина возење од Рим. Меѓутоа, зградите кои се во понудата се толку уништени, што моментално и не се пригодни за живеење. Сепак, ако некој има вишок пари, треба да се напомене дека станува збор за стари, традиционални градби кои се наоѓаат на локација со преубав поглед на море. Извор: Република.мк
| | веќе видена

Фолкерката Џесика Палашоска периодов се одмора и ужива во Швајцарија. Пејачката го користи секој момент за прошетка низ убавините на Цирих, а со нејзината појава минувачите останаа подзинати. Џесика го истакна бујното деколте во тесна бела маичка во комбинација со црни пантолони и патики. Овој пат таа е во опуштено издание, наместо препознатливиот стил, во провокативни фустани со длабоко деколте и шминка.
сите 2 | | | веќе видена

Дека тој е една од најголемите живи музички ѕвезди на планетава е оддамна познато. Дека влезниците за неговиот концерт пламнаа за два часа, откако беае пуштени во продажба, исто така. Уште од самата најава дека Гордон Самнер Стинг доаѓа во Скопје беше јасно дека тоа ќе биде голем концерт. Но она што вчеравечер, недела, 15 октомври публиката го слушна и виде во ВИП арената „Борис Трајковски“ беше нешто што може да се нарече концерт над концертите. Светска претстава. Маестрално шоу во кое покрај никогаш подобриот звук, совршената продукција, обоена со фантастичната свирка и секако визуелно до најмал детал испланираното осветлување, направија да бидеме сведоци на светски настан, кој токму Англичанецот ни го донесе во Скопје. Почетокот го отвори неговиот син, Џо Самнер, кој со своите соло изведби покажа дека „крвта не е вода“. Иако само Гитара и глас, и по малку матрица, Самнер јуниор, беше добро загревање за она што ќе следи потоа. Синот го има она што се нарекува вокален потенцијал, но сепак е далеку од ...
сите 11 | | | веќе видена

Овие три знаци ќе бидат среќни во ноември. Нивната финансиска ситуација во голема мера ќе се подобри. Шкорпија Имате во вашиот дом работи кои ве чинат многу и немате идеја за тоа. Размислете за какви предмети имате дома – стари монети, антиквитети и сл. Проверете ја нивната вредност и ќе бидете изненадени – еден од нив навистина има исклучителна вредност, која може да ви ги пополни џебовите со многу пари, кои навистина ви се потребни. Близнаци Ноември ќе ви донесе многу изненадувања, но еден од нив е речиси неверојатен. Свртете ја главата на оние игри кои нудат награди и никогаш не сте им поверувале. Ќе поверувате кога ви кажат дека сте добиле прилично пристојна сума, која ќе дојде кај вас за најновите планови, за кои сметате дека треба да ги одложите за некое време во времето. Бик Работата конечно ќе резултира со резултат кој ќе влијае на вашите лични финансии. Вистината е дека тоа го заслужувате повеќе од кој и да било друг. Ќе добиете одличен бонус за вашата работа и добро заработена промоција која ќе ...
сите 32 | | | веќе видена

Зајакнувањето на имунитетот, подобрувањето на меморијата и моќната активност на мозокот со консумирање на овошје се утрински задоволства. Но и утринскиот секс повеќе придонесува за имунитет и интелектот. Многу парови чувствуваат срам и вкочанетост за време на утринскиот секс. А тоа е сосема непотребно! Токму во овој час на денот во позадина хормоните на човекот се постабилни односно сексуалната активност може да биде само од корист. Сексолозите заедно со научниците и лекарите терапевти велат дека ефектот од утринскиот секс е за восхит. Од физичка гледна точка утрински секс е многу подобар од трчање или утрински тренинг. 30-минутен секс не само го активира вашиот нервен систем, но и ги заздравува сите мускули. Паровите кои имаатутрински секс, се внимателни еден кон друг, општествени и продуктивни во работата. И обратно, проблемите со крвниот притисок, честиот замор, акумулиран во текот на денот, не го дотеруваат комплетениот секс навечер, а тоа може се покаже погубно за односите во целина. ...
сите 22 | | | веќе видена

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски вели дека животот во Каропш почнал со насилие и дека братот на Есад Рахиќ дошол со нож за физички да се пресмета во партискиот штаб. Тој нагласи дека нема да дозволи новата власт да спроведува насилие и дека не им се плаши. -Заев ти си криминалец и со криминалци се дружиш. Јас не сум ти се уплашил ниту еден микрон, насилите ваше ќе роди насилие. Полицијата е заедно со ганстерите- рече Јакимовски. Извор: Курир.мк
сите 108 | | | веќе видена

Лионел Меси имаше фантастична недела во која успеа да ја спаси Аргентина и со хет-трик против Еквадор да ја донесе до Светското првенство во Русија во 2018, а сега неделата ја заврши со одлична вест – со сопругата Антонела Рокуцо го очекуваат своето трето дете. Двојката веќе има два сина, Матео и Тијаго, и прашањето е дали сега конечно ќе добијат девојче. Антонела Рокуцо ја објави веста на „Инстаграм“ со одлична фотографија на која нејзините момчиња го допираат стомакот додавајќи „семејство од пет“. И главниот ривал на ѕвездата на Барселона, Кристијано Роналдо, исто така очекува принова во семејството – неговата девојка Георгина Родригез го очекува четвртото дете на Роналдо. Извор: Курир.мк
сите 9 | | | веќе видена

По неодамнешната венчална фотографија која го шокирала интернетот, а на која невестата наводно орално го задоволувала младоженецот, не се чекало долго на слична таква. Новопечениот брачен пар Карли и Метју Лун го кажале судбоносното “да” на грчкиот остров Родос и со својата свадбена фотографија предизвикале лавина реакции на интернет. Имено, на фотографијата Метју стои со спуштени пантолони и гаќи, додека Карли клечи во венчаница и наводно орално го задоволува својот сопруг. Ги фотографирал член на семејството, а фотографијата набрзо завршила на Фејсбук. И додека некои сметаат дека 34-годишната Карли и 27-годишниот Метју направиле одлична свадбена фотографија, свештеникот Кирилос од островот Родос забранил венчавки на странци во манастирот свети Павле по овој инцидент, пишува The Sun . “Ние сме Грци и негуваме традиција на нашите верски заедници. Не можеме да дозволиме вакво одвратно однесување на наша територија”, се огласиле од тој остров. Поради овие фотографии во проблем се нашол Јоргос Елефтероу, ...
| | веќе видена

Одлична салата која може да се послужи како главно јадење или предјадење… 4 поголеми печени пиперки 200 гр шампињони 200 гр праз 200 гр пченка од конзерва 200 гр црвен грав од конзерва сол масло оцет На масло пропржете го празот сечкан на кругови, па додајте шампињони сечкани на листови. Кога ќе се пропржат тргнете ги од оган, посолете додајте пиперки исчистени и исечкани, пченка, грав, оцет и уште посолете и добро изешајте. Мерките можете да ги зголемите по потреба. По желба додајте лута пиперка. Добар апетит! извор:готви.мк
сите 59 | | | веќе видена

Жените кои имаат мали гради повеќе ги привлекуваат мажите кои се финансиски стабилни. Истражувањата покажале дека жените со големи гради привлекуваат мажи кои прилично не се способни во бизнис светот и кои се економски слаби. Постојат многу млади и успешни жени во светот, а воедно и славни личности, кои го освоиле светот со мали гради. Големите гради се помалку осетливи од малите, а тоа е многу важно кога сте во предигра, бидејќи големите гради поради вишокот на масни ткива не можат да бидат многу стимулирани како малите гради. Жените со мали гради уживаат повеќе во сексот и изгледаат помлади. Опуштањето на градите е знак за стареење, но овој проблем го немаат жените со помали гради. Копчањето на кошулата претставува поголем проблем за жените со поголеми гради. За време на летните месеци, кога се купуваат и одбираат костими за капење, жените со помали гради имаат повеќе среќа бидејќи можат да одберат било каков вид на костим за капење и да изгледаат “прибрано”. Исто така, можат да трчаат во бикини, да ...
сите 9 | | | веќе видена

Од неодамна стартуваше и третата сезона на популарното кулинарско шоу „Брза кујна“, а домаќините Александра, Никола и Марк имаат нова иннтеракција со својата бројна публика. Токму новиот почеток на сезоната е потврда дека кулинарското-шоу е доста популарно кај Македонците, кои дури и чекаат ред за да дојдат во студио, да готват и да научат по некој рецепт од врвните шефови Марк и Никола. Па така, од оваа трета сезона, сите гледачи можат да им испраќаат пораки, преку кои ќе ги прашаат, критикуваат и пофалат домаќините, а меѓу неколкуте пораки се издвои едно критичко прашање упатено до Александра. Познато е дека водителката не може да се пофали дека готви секојдневно, но од шефовите понекогаш учи по некоја кулинарска тајна. -Научи ли барем еден рецепт од готвачите?, гласи прашањето кое и беше поставено , а пак Александра со насмевка го објави на својот Инстргам. Новата сезона е во тек, а дали водителката ќе ја промени своите афинитети кон готвењето, сега кога веќе ја потсетија на тоа, останува да видиме…
| | веќе видена

next