Вистина

ТВ водителката Снеже Велков секоја недела успава да ги стави емоциите и емтатијата на највисоко ниво кај гледачите преку својот нов телевизиски проект „Вип на ...
сите 22 | | | веќе видена

Денес, четврток,18-ти април 2019 година, во кафе барот „Цреша“ точно напладне, се одржа прес конференцијата на која членови на македонскиот арт бенд „Фолтин“ ...
сите 19 | | | веќе видена

Исповед на една битолчанка стана вирална на социјалната мрежа ФБ откако сподели анонимно објава во која бара решение за нејзините семејни проблеми. Ситуацијата ...
сите 3 | | | веќе видена

Во пресрет на летото, веројатно веќе почнавте да размислувате каде ќе го поминете годишниот одмор, а со тоа и да го подготвувате телото за на плажа. Секоја ...
сите 3 | | | веќе видена

Таа веќе со години е дел од популарното американско актерско семејство. Со својот сопруг Емилио живеат во Малибу, Калифорнија. Но, Соња е далеку од ...
сите 2 | | | веќе видена

Научниците од британскиот институт за истражување на рак предупредиле дека дури и нормална количина на месни преработки и црвено месо може да предизвика рак на ...
сите 12 | | | веќе видена

Младата музичка фолк ѕвезда Милица Павловиќ беше гостинка воа "Ami G Show" кај водителот и автор Огњен Амиџиќ, па ја заинтригира публиката уште на самиот ...
сите 10 | | | веќе видена

Ние разбираме што ни пречи кај мажите, а што не е, и дека ни во никој случај не би ги пуштиле близу нас. Но, дали некогаш сте се запрашале какви жени, мажите ...
сите 3 | | | веќе видена

Обојте велигденски јајца со помош на ориз. Потребен ви е долг ориз кој го има по маркетите, течна боја за јајца или во гел, округол пластичен сад и ракавици. ...
сите 69 | | | веќе видена

Актерите Фахрие Евџан и Бурак Озчивит, вчера заедно со својот си излегоа од блоницата во која Фахрие се породи пред неколку дена. При излегувањето од болницата ...
сите 11 | | | веќе видена

Сузана Гавазова продолжува да ја освојува регионалната сцена со уште една нова песна насловена „Сећање на твој грех“ , за која веќе пишувавме неодамна. Автор ...
сите 11 | | | веќе видена

Оваа година Избор за најдобра песна на „Евровизија“ ќе се одржи во Тел Авив, Израел. Србија пред месец и половина ја одбра својата претставничка Невена ...
сите 20 | | | веќе видена

next