Вистина

Кандидатот за градоначалник на Кавадарци од ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев изрази благодарност за победата до која стигна вчера во Кавадарци, како што вели тој ...
сите 36 | | | веќе видена

Пејачката Наташа Беквалац и нејзиниот сопруг Лука Лазукиќ го очекуваат раѓањето на нивната ќерка, па веќе почнале со подготовки. Пејачката живее во луксузен ...
сите 14 | | | веќе видена

Иако се породи пред една година, пејачката покажа дека со труд може да се постигне се, па така ја покажа линијата на која жените ќе и позавидат. Сека ги збесна ...
сите 12 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша му се налути на Саша Поповиќ бидејќи на високи потпетици мораше да оди по неасфалтиран пат за да стигне на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“! ...
сите 42 | | | веќе видена

Демир Капија оди во втор круг од локалните избори, разликата меѓу двајцата кандидати за градоначалник е 72 гласа, информираше денеска Стојна Топчиева, ...
сите 40 | | | веќе видена

Граѓанската асоција МОСТ нотираше голем број нерегуларности во текот на вчерашниот изборен ден. Во нивниот извештај тие велат дека имало технички проблеми со ...
сите 31 | | | веќе видена

Партиско агитирање на дел од избирачките места, присуство на службени лица на кои според законските нормативи им е забрането нивно партиско агитирање и ...
сите 34 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вчера изјави дека првиот круг од локалните избори помина недемократска атмосфера, дека беа креирани нефер услови ...
сите 222 | | | веќе видена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ од пред неколку месеци паузираше од спортот и одлучи максимално да се посвети на семејството, Јелена, синот Стефан и ќерката ...
сите 20 | | | веќе видена

Шармантната водителка Душица Јаковиљевиќ која ја гледавме во „Ѕвездичките на Пинк“, а сега во „Задруга“, имала здравствен проблем поради кој е итно пренесена ...
сите 3 | | | веќе видена

Таткото на познатата српска пејачка Рада Манојловиќ даде интервју за Пинк и во текот на таа прилика говореше за момчињата на својата славна ќерка. Тој открива ...
сите 11 | | | веќе видена

Голем број изборни неправилности и нерегуларности беа нотирани во текот на гласањето вчера. МОСТ во својот извештај нотира прекршување на изборниот законик, ...
сите 38 | | | веќе видена

next