Во текот на три дена, од 25 до 27 јануари, ќе се одржи фестивалот на култура АртАреа, во просториите на Кино Култура. Фестивалот што се одржува втора година по ...
сите 4 | | | веќе видена

Само два часа по рацијата и запленувањето на три мобилни телефони и пет сим картички во штипскиот затвор, петмина затвореници објавија видео од просторијата за ...
сите 14 | | | веќе видена

Последните неколку месеци и денови од владеењето на секоја тоталитарна власт се најопасни за народот. Свесни дека се топи мразот под нивните нозе хунтата стану ...
сите 20 | | | веќе видена

Независниот синдикат на градежни работници, инженери и трговци во градежништвото (НСГРИТ) бара да го следи постапувањето по претставките за кршење на ...
сите 11 | | | веќе видена

Локалната самоуправа на Кочани ги почна проектните активности за изградба на мини акумулација на Осоговските Планини за водоснабдување на туристичкиот центар ...
сите 10 | | | веќе видена

Во Полициската станица Тетово, 20-годишна девојка од тетовско село вчера пријавила дека Д.С.(22) од село Камењане, тетовско, ја уценувал односно и побарал ...
сите 19 | | | веќе видена

Многу родители се наоѓаат во ситуација нивното дете да им раскажува за своето замислено другарче. Експертите препорачуваат да не се грижите ако се случи ова, ...
сите 9 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ја повикаа Русија да го уништат новиот систем за лансирање на ракети, кој според значи директно прекршување на правилата на ...
сите 22 | | | веќе видена

[freetext] Позитивни проценки за најголемите трговски партнери Повлекувањето на Обединетото Кралство со или без договор со Европската Унија им танцува по ...
сите 3 | | | веќе видена

Според медиумот, последиците од снегот можат да засегнат повеќе од 100 милиони луѓе во многу држави од Мисури до Мејн.  Во градовите Чикаго, Детроит и Кливленд ...
сите 11 | | | веќе видена

Неколкупати беше повторувано дека албанскиот јазик е официјализиран во Македонија, но колку навистина е официјализиран сега кога во Службен весник беше објавен ...
сите 2 | | | веќе видена

Сообраќајна несреќа во која учествувале три возила се случила вечерва на крстосницата кај полициската станица Пролет. Автомобили од марките „БМВ“, „Мазда“ и ...
сите 13 | | | веќе видена

Денешниов чин со кој се означува крајот на едукацијата на висообразуван кадар од областа на безбедноста всушност претставува заокружување на еден процес, ...
сите 12 | | | веќе видена

Низа нејаснотии но и нови предизвици ќе донесе примената на Законот за употреба на јазиците кој неодамна стапи на сила. Токму денеска на прес конференција во ...
сите 6 | | | веќе видена

next