Во периодот од јануари до септември Општина Кочани поднесе вкупно 23 апликации за проекти преку повеќе програми од различни области. Од нив осум се одобрени, ...
сите 159 | | | прочитана: 1721 | веќе видена

Охрид, 19. септември 2018 (ИНПРЕС) – Комерцијална банка АД Скопје, Филијала Охрид донира 5 компјутери за ОУ „Ванчо Николески“, кои соодветно ќе бидат ...
сите 15 | | | прочитана: 1680 | веќе видена

Низ земјава веќе не сообраќа единствениот меѓународен воз на релацијата Белград- Солун- Белград, посочуваат од Македонски железници. Ваквата одлука е донесена ...
сите 24 | | | прочитана: 1626 | веќе видена

Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните во Чаир рече дека партијата има обврска да го праша народот што мисли, да го каже ставот, а тоа ...
сите 92 | | | прочитана: 1604 | веќе видена

Ќе го вратам „мерцедесот“ и со тие пари ќе се набават амбулантни возила за клиниките во Македонија, изјавуваше Заев во екот на локалните избори. Време помина, ...
сите 44 | | | прочитана: 1595 | веќе видена

Незапаметен масакр се случи во регионот, во БиХ, кога син си ја убил мајката, ја искасапил и јадел. 60-годишната Насихе Велиќ од местото Баштра чие убиство го ...
сите 18 | | | прочитана: 1550 | веќе видена

Со барања за рамноправност на ЛГБТ заедницата, во неделата (16 септември), се одржа Парадата на гордоста во главниот град на Србија, Белград. Маршот, кој ...
сите 23 | | | прочитана: 1540 | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во Скопје се сретна со претставници на групацијата одговорна за енергетика при Светската банка, со кои ...
сите 59 | | | прочитана: 1518 | веќе видена

Претставници на неколку невладини организации од Кавадарци, пристапија и станаа дел од Коалицијата Заедно за Европска Македонија. На заедничката средба, тие ...
сите 29 | | | прочитана: 1406 | веќе видена

Судењето за случајот со смртта на малата Тамара Димовска од Велес повторно е одложено. Причината е што на рочиштето не се појави еден од обвинетите, Шабан ...
сите 17 | | | прочитана: 1399 | веќе видена

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денеска организираше голема еко акција низ цела Македонија. Во рамки на глобалното граѓанско движење Светски ден на ...
сите 19 | | | прочитана: 1392 | веќе видена

Охрид, 19. септември 2018 (ИНПРЕС) – Градоначалникот на Охрид проф. д-р Јован Стојаноски и секретарот Игор Бежоски, денес имаа работна средба со Џеват Кицара, ...
сите 16 | | | прочитана: 1352 | веќе видена

Гостивар е еден од градовите во земјава, каде се одржува Неделата на македонски филмови, со проекции на неколку филмски остварувања. Филмовите ќе се ...
сите 14 | | | прочитана: 1347 | веќе видена

Да бакнеш девојка зад зграда или пред зграда било вистинска фантазија и сон на секое момче, затоа што додека се стигне до тоа, поминувале месеци во следење на ...
сите 2 | | | прочитана: 1304 | веќе видена

Најмалку 21 лице се повредени во пожар што избувнал пред паркинг на шопинг-центарот „Кингс плаза“ во Њујорк. Локалните медиуми пренесуваат дека неколку возила ...
сите 71 | | | прочитана: 1304 | веќе видена

Министерството за внатрешни работи и СВР Скопје денеска во Сингелиќ отворија Канцеларија за превенција која е втора во општина Гази Баба, каде претходно е ...
сите 21 | | | прочитана: 1267 | веќе видена

next