На избирачко место во Гази Баба, членови на Избирачки одбор правеле селфи со шеги дека едната фотографија е за Инстаграм, а другата за Фејсбук, пишува во ...
сите 51 | | | прочитана: 249 | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека тој е задоволен од последните анкети.-Јас сум ...
сите 15 | | | прочитана: 244 | веќе видена

Претседателот во заминување, Ѓорѓе Иванов, на домашен и на мегународен план, и ги врза, а за жал сеуште и ги држи врзани рацете, со неговите постапки, ...
сите 20 | | | прочитана: 241 | веќе видена

Министерот за образование и наука, Арбер Адеми, денеска, имаше средба со тимот ученици од земјата што ја креираа иновативната мобилна апликација SpeakOut за ...
сите 10 | | | прочитана: 241 | веќе видена

„Блумберг“ ги објави топ листите на најсиромашни и најсреќни земји. На врвот на листата најсиромашни земји е Венецуела каде што инфлацијата достигнува ...
сите 12 | | | прочитана: 241 | веќе видена

Поранешен член на Ал Каеда и британската разузнавачка служба во разговор за унгарскиот неделник „Хетек“ изјави дека многу опасни поединци слободно шетаат по ...
сите 26 | | | прочитана: 234 | веќе видена

Светот е потресен од уништувањето на катедралата Нотр Дам во Париз која е дел од светското културно наследство и со право. За само два дена за нејзина ...
сите 7 | | | прочитана: 230 | веќе видена

Сите заслуги ги припишуваат на договорот со Грција. Но со Грција не преговараше цела Влада. Што работеа останатите министри?, праша Мицкоски вечерва во ...
сите 48 | | | прочитана: 228 | веќе видена

Свесни дека проблемите од областа на здравствениот систем се сигурно едни од најтешките и најсериозни предизвици со кои се соочува едно современо општество, ...
сите 25 | | | прочитана: 222 | веќе видена

21 годишна девојка во Велес била силувана, информира МВР. – Во СВР Велес пријавено е дека завчера околу 23.30 часот на место викано „Спомен Костурница“ во ...
сите 28 | | | прочитана: 212 | веќе видена

Уапсени се двајца тинејџери во врска со убиството на новинарка Лира Мекки во Лондондери, Северна Ирска, соопшти полицијата. Момчињата на возраст од 18 и 19 ...
сите 45 | | | прочитана: 211 | веќе видена

Џојс Виеира се упатила на полиција, пријавила маж, а потоа се раскажала за бразилските медиуми. Манијакот набргу бил пуштен на слобода, а против него е ...
сите 15 | | | прочитана: 206 | веќе видена

next