1000 евра треба да плати вештакот Павлина Стојанова, а 2000 евра Друштвото за вештачење „Форензик Експертс ДОО“ оти не се појавиле на рочиште во предметот ...
сите 24 | | | прочитана: 241 | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје започна истрага против 53-годишен скопјанец за неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или ...
сите 18 | | | прочитана: 240 | веќе видена

Националниот координатор за НАТО и поранешниот генерален секретар на Северноатлантската алијанса, Џорџ Робертсон, кој е лидер на новоформираната неформална ...
сите 47 | | | прочитана: 234 | веќе видена

 Луѓето имаат различни ставови околу доењето, а една фотографија предизвика лавина од реакции. Поголемиот дел негативни. Ејми Хардкасл е 27-годишна мајка од ...
сите 26 | | | прочитана: 233 | веќе видена

Уставниот суд на Романија со седум гласови „за“ и два „против“ одобри организирање референдум за промена на уставната дефиниција на семејството, кој ќе се ...
сите 16 | | | прочитана: 232 | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ 21 разговараме со професорите Трајко Славески и Фатмир Бесими, околу референдумот и економскиот ...
сите 14 | | | прочитана: 230 | веќе видена

Првиот ансамбл играорци на Културно-уметничкото друштво „8 Октомври“ од Крива Паланка ги претстави Македонската култура и фолклор на 82. Меѓународен фестивал ...
сите 4 | | | прочитана: 230 | веќе видена

Ќе ги извлечеме најранливите категории на граѓани над линијата на сиромаштија преку покачување на надоместокот трикратно. Истовремено, преку блиска работа со ...
сите 34 | | | прочитана: 226 | веќе видена

Ако не се преземат итни мерки, обемот на сметот во светот ќе се зголеми за 70 проценти до 2050 година и ќе достигне 3,4 милијарди тони, се наведува во ...
сите 16 | | | прочитана: 223 | веќе видена

Со предавање на архимандритот Методије и со изложба на фотографии од монахот Милутин Хиландарец, утревечер во Кинотека на Македонија ќе почнат Деновите на ...
сите 3 | | | прочитана: 216 | веќе видена

Блерта Поцеста не го признала убиството. Ова го кажала одбраната на 28 годишната Блерта Поцеста која е главна осомничена за убиството на нејзините родители и ...
| | прочитана: 215 | веќе видена

Претседателот Иванов ги демантираше шпекулациите на Дојче Веле, Либертас.мк и други провладини медиуми кои вчера “забележаа” промена во ставот на шефот на ...
сите 20 | | | прочитана: 214 | веќе видена

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, објави видеопорака на „Фејсбук“, на која зборува на македонски јазик и ги повикува граѓаните на Република ...
сите 13 | | | прочитана: 211 | веќе видена

Со финиширање на изградбата на вторите две згради во новата населба Александрија, во Општината Ѓорче Петров, паралелно започна да се работи на првите пристапни ...
сите 7 | | | прочитана: 207 | веќе видена

Албанската и нигериската мафија доминираат меѓу странските криминални групи што дејствуваат на италијанска територија, изјави италијанскиот јавен обвинител за ...
сите 5 | | | прочитана: 207 | веќе видена

Ален Кланац има 30 години и од Хрватска се преселил во Германија, каде три години живее со сопругата. Вели дека во туѓина се живее тешко и во сиромаштија, а ...
сите 5 | | | прочитана: 206 | веќе видена

Кампот Кале во Франција бил симбол на мигрантската криза во Европа, се додека не бил затворен и урнат во октомври 2016. година. Овој камп, некогаш познат како ...
сите 15 | | | прочитана: 203 | веќе видена

Amazon е трета компанија по ред по заработка од рекламите. Далеку пред Amazon се Google и Facebook, но компанијата успеа да го помине Microsoft кој сега се ...
сите 17 | | | прочитана: 203 | веќе видена

next