Преспанскиот договор, кој е составен дел и на референдумското прашање, го имаат прочитано исклучително мал процент граѓани. Од друга страна, апелите и од ...
сите 61 | | | прочитана: 2493 | веќе видена

Жив патник бил пронајден во превртениот брод во Танзанија три дена после неговото потонување. Мажот беше изваден од водата, и бил во бесвест. Уште не е конечен ...
сите 49 | | | прочитана: 2468 | веќе видена

Италијанската воена мисија во Нигер, која ќе помага да се контролираат миграциските текови, конечно ќе почне, осум месеци откако беше усвоена од страна на ...
сите 78 | | | прочитана: 2405 | веќе видена

Околу сто претставници на невладиниот сектор и на институции од општина Штип денеска беа дел од трибината „ЕУ за тебе“. Никола Бертолини, раководител на ...
сите 34 | | | прочитана: 2386 | веќе видена

 Поради технички зафати во дистрибутивната мрежа, електрична енергија утре од 9 до 14  часот ќе немаат корисници од делови од улиците „Есперанто“ и „Мраморец“ ...
сите 71 | | | прочитана: 2381 | веќе видена

Брутално претепаниот скопјанец за „Макфакс“ вели дека бил нападнат од познат лихвар во Скопје бидејќи зел на заем 200 евра, кои потоа ги вратил, но одбил да ...
сите 41 | | | прочитана: 2379 | веќе видена

Претепано момче во скопски Аеродром, фатен крадец кој се обидел да убие трудница, пронајден пиштол во возило во подрумот на Сити Мол. Полицијата синоќа со ...
сите 34 | | | прочитана: 2315 | веќе видена

Првите две регионални железнички композиции „Корадија ај Линт“ со водородни келии беа пуштени за редовен превоз на патници во северна Германија. Имаат нулта ...
сите 40 | | | прочитана: 2313 | веќе видена

Во црквата Св. Кирил и Методиј, владиката Агатангел одржа света литургија против промена на името на нашата држава, зборувајќи за светоста на името на овој, ...
сите 15 | | | прочитана: 2185 | веќе видена

Робот ќе оперира пациенти на скопските клиники од идната година. Како што информираше министерот за здравство за почеток роботот Да Винчи ќе го користат на ...
сите 63 | | | прочитана: 2139 | веќе видена

Три бугарски државјанки биле приведени од полицијата како осомничени дека се сторителки на три кривични дела „кражби“, информираше портпаролот на СВР Тетово ...
сите 79 | | | прочитана: 2121 | веќе видена

Во четврток, на 20 септември 2018, со почеток од 19.30 часот, Театарот при Домот на културата „Иван Мазов – Климе“ Кавадарци ќе има премиера на претставата ...
сите 14 | | | прочитана: 1992 | веќе видена

Откако беше примен од премиерот Зоран Заев, лажниот принц на Црна Гора и Македонија, Стефан Чернетиќ, побарал и добил чест од поглаварот на Македонската ...
сите 34 | | | прочитана: 1988 | веќе видена

Тетка ја однела внуката на биоенергичар во Битола, но тој сексуално ја нападнал. Според полицијата, случајот бил пријавен вчера во 14.40 часот во СВР Битола. ...
сите 48 | | | прочитана: 1937 | веќе видена

На многу негативни критики наидува кажаното од страна на основачот на ВМРО-ДПМНЕ, Љубчо Георгиевски во неделното интервју за РСЕ на македонски јазик. Тој имено ...
сите 58 | | | прочитана: 1936 | веќе видена

Во насока на правилно и точно информирање на јавноста и сите засегнати страни, сакаме да информираме дека сите активности на АД „ТЕ-ТО“ Скопје се одвиваат ...
сите 26 | | | прочитана: 1879 | веќе видена

next