На денешната расправа во Собранието пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Слаѓана Митовска истакана дека со овој начин на финансирање каде што ќе бидат исплатени 50 ...
сите 24 | | | прочитана: 203 | веќе видена

Револуцијата во глобалниот начин на креирање работни места создава глобални комплексни предизвици, но заканата од нарушување на постојните состојби може да се ...
сите 16 | | | прочитана: 196 | веќе видена

Според неодамнешното истражување на ресурсот pep.scoop.mk, македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров, инаку потписник на договорот со Грција ...
сите 7 | | | прочитана: 185 | веќе видена

Италијанската влада смета дека ЕУ мора да покаже флексибилност во однос на својот огромен буџет бидејќи земјата мораше да се справи со низа смртоносни непогоди ...
сите 17 | | | прочитана: 183 | веќе видена

Во Владата на Република Македонија на покана на заменикот претседател на Владата на Република Македонија и министер за одбрана, Радмила Шекеринска и министерот ...
сите 41 | | | прочитана: 181 | веќе видена

Медицинска сестра во Италија е осомничена дека ги убила своите две деца, момче од седум и девојче од девет години, со смртоносна инјекција, по што си го одзела ...
сите 14 | | | прочитана: 176 | веќе видена

Собраниска делегација на Комисијата за европски прашања од денеска до вторник ќе учествува на конференција на претседатели на комисиите за европски прашања на ...
сите 30 | | | прочитана: 175 | веќе видена

МВР истражува дали полициски службеници му биле логистика на екс премиерот Груевски да излезе од Македонија. Ова го најави и владиниот портпарол Миле ...
сите 4 | | | прочитана: 174 | веќе видена

Тој за една бугарска телевизија изјави дека во тоа се вмешани и српски разузнавачи ,истите оние кои биле инволвирани и во упадот во македонското Собранието на ...
сите 2 | | | прочитана: 171 | веќе видена

Осумнаесет ученици се наградени, а 12 добија пофалници за творбите што ги испратија на конкурсот за најдобри литературни и ликовни творби по повод ...
сите 9 | | | прочитана: 168 | веќе видена

Грчката православна црква соопшти дека сака свештениците да останат државни службеници откако одби некои од владините предлози за промена на платниот систем за ...
сите 18 | | | прочитана: 168 | веќе видена

Сериозни инциденти се случија доцна синоќа, по завршувањето на протестниот марш во Атина за одбелeжувањето на 45 годишнината од бунтот против воената хунта. ...
сите 32 | | | прочитана: 167 | веќе видена

Водечка грчка прехранбена компанија „Јотис“ и непрофитната организација HOPEgenesis во четвртокот објавија програма со цел зголемување на наталитетот во ...
| | прочитана: 167 | веќе видена

Oпштина Центар од јануари до август 2018-та според информациите кои излегоа во јавност за време на мораториум издава 76 одобренија за градба што е повеќе ...
сите 17 | | | прочитана: 165 | веќе видена

Претседателот Ѓорге Иванов во синоќешното обраќање на Парискиот мировен форум зборуваше за Школата за млади лидери што се организира девет години по негова ...
сите 18 | | | прочитана: 164 | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета доцна вечерва ја потпипа уредбата, со која се согласува нов министер за внатрешни работи да биде Сандер Леши. Веста, од ...
сите 59 | | | прочитана: 163 | веќе видена

next