Пролонгирано е пуштањето за сообраќај на автопатот Штип-Миладиновци, за половина месец, поради дополнителни градежни работи и врнежите од дожд. Министерот за ...
сите 17 | | | прочитана: 177 | веќе видена

„Велес за почетници, лекција по заедништво“, напишаа брачниот пар Сузана и Александар Кукулев на социјалната мрежа Фејсбук. Велес за почетници ! – Лекција по ...
сите 4 | | | прочитана: 175 | веќе видена

„Трансформација кон одржливо и флексибилно општество за лицата со инвалидност“ е темата на меѓународната конференција што денеска почнува во Охрид. ...
сите 3 | | | прочитана: 175 | веќе видена

Патот кон НАТО, е пат до мирот. Ова е пораката на лидерот на ДПА Мендух Тачи. Тој упати повик за излезност на референдумот, и рече дека на ниту еден начин не ...
сите 19 | | | прочитана: 173 | веќе видена

Во екот на сезоната недостигаат хотелски капацитети долж охридското крајбрежје. И покрај тоа што изминативе години се изградија нови хотели сепак бројот на ...
| | прочитана: 173 | веќе видена

Една од точките на дневниот ред на седмата седница на Советот на општина Гостивар, која е закажана за петок (21 септември) е Листата на приоритетни проекти за ...
сите 2 | | | прочитана: 169 | веќе видена

Најмалку 20 се загинати и 20 други се повредени во судир на автобус и цистерна во централен Иран, соопштија официјални претставници. Несреќата се случи доцна ...
сите 30 | | | прочитана: 167 | веќе видена

Шведската компанија за мебел и додатоци во домот, Ikea планира да врши испораки со нула емисии, односно да користи електрични возила во својата флота. Овој ...
сите 11 | | | прочитана: 167 | веќе видена

Албанската полиција во градот Берат заплени 441 килограми марихуана обработени во форма на чоколада, два килограми хероин,помала количина кокаин и рачни ...
сите 38 | | | прочитана: 165 | веќе видена

Патувајќи од Солун, преку Едеса, Битола, денеска во Прилеп пристигнаа 15 велосипедисти од Србија во рамките на проектот „ По патеките на Солунците“ , а по ...
сите 14 | | | прочитана: 161 | веќе видена

Американската амбасадорка во ОН, Ники Хејли денеска ја обвини Русија дека „лаже“ и оти ги поткопува сакциите на Светската организација воведени кон Северна ...
сите 19 | | | прочитана: 159 | веќе видена

Ве известуваме дека на 30. сесија на Клубот на истражувачите што ќе се одржи на 26 септември 2018 година (среда) во просториите на Народната банка на Република ...
сите 3 | | | прочитана: 159 | веќе видена

Од октомври годинава околу 4.200 вработени во претшколските установи ќе добијат плати зголемени за пет отсто. За таа цел, како што соопшти владината ...
сите 21 | | | прочитана: 151 | веќе видена

Висока воена делегација на Националната гарда (НГ) на сојузната држава на САД, Вермонт, предводена од командантот на НГ на Вермонт, генерал-мајор Стивен Креј ...
сите 21 | | | прочитана: 151 | веќе видена

Во предметот на СЈО „Траекторија“ за незаконскиот тендер за градбата на кинеските автопати заврши преслушувањето на над 300 прислушувани разговори, но ...
сите 14 | | | веќе видена

Австрија е фустрирана поради граничните спорови меѓу некои членки на ЕУ, како оној меѓу Хрватска и Словенија, по затоа смета дека земјите од Западниот Балкан ...
сите 25 | | | веќе видена

next