Американскиот претседател Доналд Трамп во 1992 година oрганизирал забава со милијардерот и педофил Џефри Епстајн, кој во моментов веќе по втор пат чека судење ...
сите 17 | | | прочитана: 248 | веќе видена

Во мај биле издадени 222 одборенија за градба на објекти, на 61,3% од објектите инвеститори се физички лица а на 38,7% инвеститори се правни лица, односно ...
сите 19 | | | прочитана: 247 | веќе видена

На азиски пазари индексите се зголемија на крајот од оваа недела бидејќи инвеститорите се повеќе се убедени дека американската централна банка на крајот на ...
сите 9 | | | прочитана: 238 | веќе видена

Евентуалната вмешаност на Катица Јанева во скандалот со „Рекет“ нема да предизвика правен проблем со предметите на Специјалното јавно обвинителство што се во ...
сите 6 | | | прочитана: 231 | веќе видена

Во Прилеп започна 17-тото издание на Пиво фестивалот. На првата вечер од манифестацијата пристуните кои ги имаше од цела Македонија се забавуваат на музиката ...
сите 23 | | | прочитана: 230 | веќе видена

Отворените шахти без капаци кои се симбол на Скопје се се поопасни за пешаците и велосипедистите кои ги користат тротоарите и улиците. Слична опасност имаат и ...
сите 7 | | | прочитана: 226 | веќе видена

Опозициското здружение „Еден од пет милиони“ соопшти денеска дека продолжувањето на договорите на генералните директори на Радио-телевизија Србија (РТС) и ...
сите 13 | | | прочитана: 225 | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен акт против едно лице кое се товари дека сторило кривично дело „недозволено ...
сите 70 | | | прочитана: 224 | веќе видена

Во Националниот Парк Галичица почна изградбата на репродуктивниот центар за елени. Центарот со големина од стоттина хектари ќе биде дом на 30 елени (24 женки и ...
сите 36 | | | прочитана: 223 | веќе видена

Пред два месеци во Скопје е формиран тим од разузнавачки служби, кои својата дејност ја маскираат преку работа во претставништво на еден голем производител на ...
сите 22 | | | прочитана: 221 | веќе видена

Скопски „Гранит“ ќе продолжи со изградбата на автопатот Кичево – Охрид онаму каде што запре фирмата „Трансмет“ на Сеад Кочан. Вредноста на неизвршените работи ...
сите 18 | | | прочитана: 217 | веќе видена

Крушево ова лето има бројни манифестации, меѓу кои се истакнуваат куповите во параглајдерство. Имено, на полетувалиштето на Мечкин Камен деновиве во тек е ...
сите 27 | | | прочитана: 213 | веќе видена

Зголемени се продажните цени во трговијата на мало во вториот во однос на првиот квартал годинава, а се очекува нивно зголемување и во наредните три месеци. ...
сите 24 | | | прочитана: 199 | веќе видена

Тинејџерка од Велика Британија, на возраст од 19 години, наводно била жртва на групно силување во еден хотел во Аја Напа, каде полицијата вчера уапсила 12 ...
сите 9 | | | прочитана: 190 | веќе видена

Осомничениот за подметнување пожар во студиото за анимации, при што загинаа 33 луѓе, во едно од најлошите масовни убиства во последните 20 години во Јапонија, ...
сите 75 | | | прочитана: 183 | веќе видена

Според неофицијални информации кои стигнаа до нашата редакција, доцна вечерва, за време на оддржување на втората фестивалска вечер на Пивофест, во прилепската ...
сите 24 | | | прочитана: 181 | веќе видена

На местото на несреќата каде загина 47-годишниот Владимир Булат од Белград, се појавила и неговата поранешна сопруга, со која имал малолетен син, пренесува „ ...
сите 32 | | | прочитана: 178 | веќе видена

Хакери упаднале во системите за даночни и финансиски податоци на милиони Бугари, соопшти бугарската влада, која набрзо и објави како ги фатила осомничените ...
сите 20 | | | прочитана: 176 | веќе видена

next