„Врапчето си летна сега гугутката е на керамиди. Ќе ни побегне ли и таа!?“. Никола Груевски побегна. Некои велат кукавица бил, а некои го оправдуваат. Народ ...
сите 11 | | | прочитана: 419 | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со Андрес Самуелсен, министер за надворешни работи на Кралството Данска. ...
сите 72 | | | прочитана: 408 | веќе видена

Ирма Башеска Ристовска Во Драмскиот театар првпат пред македонската публика, по повеќегодишни обиди, премиерно беше изведена првата догме-претстава „Прослава“ ...
сите 15 | | | прочитана: 400 | веќе видена

Куќите се наоѓаат во близина на резиденцијата на Путин во близина на Москва. Овој неофицијален руски весник ги објавил резултатите на истражувањето според кое ...
сите 38 | | | прочитана: 396 | веќе видена

Поранешниот сопственик на „Агрокор“, Ивица Тодориќ денеска уплати кауција од еден милион евра, со што му е овозможено во текот на денот да излезе на слобода ...
сите 31 | | | прочитана: 389 | веќе видена

На сите средби со раководството на мисијата „Одлучна поддршка“, ми беше пренесена една порака – дека тоа што вас ве карактеризира се вашата посветеност, вашите ...
сите 65 | | | прочитана: 384 | веќе видена

Нема докази што би укажале дека изборот на новиот претседатл на Интепол е нелегитимен, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.– Изборите се ...
сите 31 | | | прочитана: 383 | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, на покана на Главниот одбор на Сојузот на борците од Народно-ослободителната антифашистичка војна ...
сите 18 | | | прочитана: 382 | веќе видена

Првата награда на литературниот конкурс на Црвен крст на Македонија отиде во рацете на Сара Џелили, Македонка од Голо Брдо. Младата Македонка Сара Џелили ...
сите 3 | | | прочитана: 382 | веќе видена

Ветераните од одбраната и безбеноста на Република Македонија, за општините Охрид, Струга и Дебрца, го искористија викендов за посета на своите колеги и ...
| | прочитана: 371 | веќе видена

На третиот по ред „Фестивал на различностите” кој се одржува во Доха од 18 октомври 2018 до 9 март 2019 година, месец ноември бил резервиран за културно ...
сите 2 | | | прочитана: 369 | веќе видена

Царинската управа го замени досегашниот систем за обработка на царински декларации и акцизни документи (АСИКУДА) со нов систем за обработка (СОЦДАД). Со ова ...
сите 15 | | | прочитана: 361 | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за финансии, Драган Тевдовски, денеска се сретна со Управниот одбор на ...
сите 19 | | | прочитана: 351 | веќе видена

Законот за двојазичноста сè уште не е објавен, а Владата за годинава тргна на страна многу пари за него. Каде е огромната сума која требаше да биде исплатена ...
сите 11 | | | прочитана: 351 | веќе видена

Цртежите на едни од најпознатите карикатуристи од Србија, Душан Петричиќ и Предраг Кораксиќ – Коракс , викендов беа отстранети само 24 часа по отворање на ...
сите 2 | | | прочитана: 326 | веќе видена

next