Александра Поповиќ, ќерката на Саша Поповиќ и Сузана Јовановиќ не се појавува во јавноста, а овој пат е фатена со шетање со нејзината мајка. Таа е посветена на ...
сите 7 | | | веќе видена

Модбата дизајнерка се пофали на социјалните мрежи дека користи крема против брчки направен специјално за неа. Идејата за новата крема за лице, Викторија ја ...
сите 19 | | | веќе видена

Режисерот Стивен Спилберг ја избра 17-годишната средношколка Рејчел Зеглер за главната улога во својата преработка на оскаровскиот филм „Приказна од западната ...
сите 4 | | | веќе видена

Милиони луѓе во светот ја жртвуваат својата кариера и дел од својот живот поради грижа за свој близок, кој е беспомошен или стар и изнемоштен, а 25 отсто од ...
сите 7 | | | веќе видена

Македонските јавни личности се мета на медиумите, но се чини дека нивните роднински односи не се секогаш и се познати на јавноста. Крвта не е вода. На ...
сите 3 | | | веќе видена

 Деновиве имавме можност да ги видиме славните како изгледале пред 10 години благодарение на најновиот предизвик – Но, како изгледале тие во младоста, во ...
сите 2 | | | веќе видена

Критичарите ги ставија рамо до рамо и на двете им ја доделија престижната награда за актерка на годината. Добитничките на наградата на престижната ...
сите 16 | | | веќе видена

Дарко Лазиќ одлучи да направи промена во својот живот, но и на имиџот, откако му се случи сообраќајната несреќа на 23 октомври минатата година. Пејачот успешно ...
сите 12 | | | веќе видена

Наоми Кемпбел (48) призна дека носи перики, иако била позната по нејзината бујна коса, а овој пат таа одлучи да го прикаже нејзиното природно издание. Светски ...
сите 7 | | | веќе видена

next