Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека се преземени мерки за споделената објава на социјалната мрежа „Фејсбук" од страна на 49-годишен И.Ј. со ...
сите 47 | | | веќе видена

Состојбите со протестите на пазарџиите во Скопје околу примената на Законот за трговија на зелените пазари може да се разрешат со меѓусебни разговори, но и ...
сите 86 | | | веќе видена

Фиат на купувачи ќе им понуди спортски пакет опрема за моделот типо хечбек кој, за жал на автомобилските ентузијасти, нема да биде проследен и со соодветна ...
сите 10 | | | веќе видена

Собраниската комисија за прашања на избори и именувањата на денешната седница донесе одлука за поништување на огласот за именување членови на Државната ...
сите 201 | | | веќе видена

„Законот за двојазичност е штетен и ќе предизвика далекусежни последици по Република Македонија, а дополнителен проблем е што законот е донесен на начинот на ...
сите 169 | | | веќе видена

Девет Невладини организации, денеска преку соопштение, повикаа на политичка одговорност за бегството на Никола Груевски. Тие потсетија дека побарале истрагите ...
сите 42 | | | веќе видена

Скопското Јавно обвинителство поднесе обвинение против татко и син од Скопје за неовластено поседување оружје и дрога. Таткото, како што соопшти денеска ...
сите 103 | | | веќе видена

Професорот Јове Кекеновски денес поднесе иницијатива за оценка на уставноста на Законот за употреба на јазиците.„За да биде усвоен овој закон потребно е за ...
сите 58 | | | веќе видена

Ждрепката сакаше Рафа Надал преку три Австралијанци да дојде до осминафиналето на Австралија Опен, денеска од рекетот на Шпанецот настрада Де Минаур.Во првото, ...
сите 121 | | | веќе видена

next