Централниот одбор на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, во проширен состав и претседателите на Општинските организации на партијата на денешната седница ...
сите 23 | | | веќе видена

Младите ракометарки на Грција кои не сакаа да играат против Македонија на ЕХФ Шампионатот за играчи до 17 години кој се одржа во Скопје, беа примени од грчкиот ...
сите 29 | | | веќе видена

Ферари попладнево соопшти дека ја продолжува соработката со Кими Раиконен за уште една година, но тимот од Маранело се уште нема никакви вести за иднината на ...
сите 22 | | | веќе видена

Познати се првите пет учесници во групната фаза од Лигата на шампионите по денешните реванш натпревари од плејофот, Селтик, Наполи, Севиља, Олимпијакос и ...
сите 56 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ во вечерашното интервју за РТС изјави дека знае дека Македонија ќе го поддржи членството на Косово во УНЕСКО и дека ...
сите 600 | | | веќе видена

Нејмар се врати во Барселона на дружба со неколку поранешни соиграчи, а средбата со Лео Меси и Луис Суарез беше искористена за мала шега на адреса на Жерард ...
сите 7 | | | веќе видена

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, во интервју за српската државна телевизија РТС, посветено главно на односите со Македонија рече дека Србија нема да ...
сите 600 | | | веќе видена

Повредата на Ван Перси е минато и се чинеше дека ќе настапи на вториот меч против Вардар, но од Турција стигнуваат информации дека напаѓачот има грип и ќе го ...
сите 342 | | | веќе видена

Работнички создава квалитетен тим во пресрет на новата сезона, по ангажманот на бугарскиот репрезентативец Чавдар Костов, нов играч на најтрофејниот македонски ...
сите 15 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров го повикал на консултации генералниот конзул на македонија во Канада, Јовица Палашевски, кој на официјален ...
сите 88 | | | веќе видена

„Каталонците" ја известија Фудбалската Федерација на Шпанија дека е доставена тужба до Нејмар, Барса бара оштета од 8,5 милиони евра за прекршување на ...
сите 23 | | | веќе видена

БМВ официјално ја претстави новата генерација на М5, пред дебито на франкфуртскиот автомобилски саем следниот месец.Почнувајќи од моторот, под хаубата има ...
сите 31 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска на трибината посветена на “Предлог мерките за дополнителна социјална заштита за лица со попреченост и ...
сите 22 | | | веќе видена

next