Во втората половина на следната година ќе има поголеми измени во администрацијата со нејзина реорганизација и оптимизација, процес кој би завршил во текот на ...
сите 12 | | | веќе видена

Високи воени претставници на 29 земји членки на Воениот комитет на НАТО, предводени од заменик претседавачот генерал-потполковник Стивен Шепро, утре и задутре ...
сите 48 | | | веќе видена

За формирање на комисијата за помирување, за што иницијатива достави независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија, ќе се ...
сите 137 | | | веќе видена

Промените на Уставот што се потребни за промена на името, претставуваат момент на парламентаризам и потребни се храбри чекори, кажа пред македонските пратеници ...
сите 38 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска се сретна со директорот на Делегацијата на германското стопанство во Македонија Патрик Мартенс, на која се ...
сите 8 | | | веќе видена

Проектот ,,Функционална анализа на министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство", финансиран од Европската унија, а ќе биде спроведен од Светска ...
сите 39 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе наредба за спроведување истражна постапка против четири лица, осомничени за кривичното дело насилство. Четворицата ...
сите 61 | | | веќе видена

Седум основни училишта во Скопје од денеска ќе започнат со реализација на Проектот „Сообраќајни училишни единици“ во организација на СВР Скопје-Одделението за ...
сите 25 | | | веќе видена

Колку пари искраде криминалната и одродена власт во oвие две години и за колку ги зголемија нивните приватни бизниси на грбот на народот? Зоран Заев е ...
сите 90 | | | веќе видена

Поминаа шест години од погубниот договорот кој владата предводена од носителот на криминалот, Никола Груевски го склучи со осудениот измамник од Индија, ...
сите 164 | | | веќе видена

Македонските пливачи имаа одличен настап на меѓународниот митинг во Зрењанин кој се одржа изминатиот викенд. Во апсолутна категорија освојувачи на медали беа ...
сите 3 | | | веќе видена

Џердан Шаќири е изоставен од тимот на „Црвените" за гостувањето во Белград во Лигата на шампионите, Јирген Клоп сака целиот фокус да биде само на ...
сите 75 | | | веќе видена

next