Инцидент се случи на централната свеченост за празникот Водици на Камениот мост на реката Брегалница во Штип. Група штипјани кои скокаа во Брегалница по ...
сите 295 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски не очекува застој во носењето на новиот закон за јавно обвинителство, при што порача дека е неопходна соработка на вклучени страни ...
сите 429 | | | веќе видена

Околу 40 минути траеше потрагата по крстот во Пробиштип каде по повод големиот христијански празник Водици крстот се фрлаше во базен во Аква паркот. Попот го ...
сите 295 | | | веќе видена

Кристијан Ниневски беше најсреќен меѓу 140-те верници кои скокнаа во водите на Вардар по светиот крст на централната манифестација за големиот христијански ...
сите 295 | | | веќе видена

Конор Мекгрегор се врати во октагонот со стил, Ирецот утрово го уништи Доналд „Каубој" Сероне за само 40 секунди во главниот настан на УФЦ 246 во Лас ...
сите 45 | | | веќе видена

Аурелио Де Лаурентис сфатил каква грешка направил со бркањето на Карло Анчелоти и назначувањето на Џенаро Гатузо. Наполи синоќа одигра уште еден лош натпревар, ...
сите 32 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, по повод големиот христијански празник Богојавление – Водици, упати честитка до поглаварот на Македонската православна црква – ...
сите 295 | | | веќе видена

По пораките на еврокомесарот Оливер Вархеј дека сегашниот парламентарен состав ќе даде приоритет на законот за јавно обвинителство, во земјава не стивнуваат ...
сите 429 | | | веќе видена

Конор Мекгрегор се врати во голем стил, го нокаутираше Каубој за само 40 секунди и стана првиот борец во УФЦ кој во три категории успеал да победи со нокаут. ...
сите 52 | | | веќе видена

Игор Карачиќ со херојскиот кам-бек на Хрватска против Германија се потсети на успесите на Вардар во Лигата на шампиони, вели дека мора да се верува во нешто за ...
сите 413 | | | веќе видена

Во однос на прашањето за евентуални изборни коалиции, претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска истакна дека СДСМ е политички субјект кој оставил влог за ...
сите 64 | | | веќе видена

Хрватска и Германија одиграа исклучително драматичен меч кој го добија коцкестите со 25:24 и се пласираа во полуфиналето на Европското првенство, најдобар на ...
сите 81 | | | веќе видена

Ракометниот клуб КЛ7 од 24 до 26 јануари 2020 година ќе биде организатор и домаќин на меѓународен ракометен турнир за млади категории „КЛ7 2020". На истиот ќе ...
сите 25 | | | веќе видена

next