Новини во постапката за избор на владините функционери – државните секретари и директори, предвидува Предлог законот за висока раководна служба, што го усвои ...
сите 52 | | | веќе видена

Во тек е изградбата на модерната Лимак подземна сообраќајница, како и подготвителните работи за комплексот Лимак Дајмонд (Limak Diamond). Во истиот реон во ...
сите 7 | | | веќе видена

Министерката за правда Рената Дескоска смета дека земјава ќе ги почитува препораките од Венециската комисија во одонос на Законот за употреба на јазиците, но ...
сите 308 | | | веќе видена

Лион во драматична завршница обезбеди осминафинале во Лигата на шампионите, но по крајот на мечот се случи голем инцидент откако еден фан се симна на теренот ...
сите 13 | | | веќе видена

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ имаат процедурална можност да поднесат предлог за измени и дополнување на Законот за употреба на јазиците, но мора да имаат предвид ...
сите 402 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска ги повика пратениците од мнозинството да ги поддржат измените на законот за јазиците што ги предложи опозициската партија кои, според ...
сите 402 | | | веќе видена

Потребното двотретинско мнозинство за Законот за одбрана е неизвесено поради името Република Северна Македонија кое стои на законот. Владејачкото мнозинство ...
сите 79 | | | веќе видена

Италијанските медиуми пишуваат дека Арсенал е во пол позиција за ангажман на Карло Анчелоти, интерес за италијанскиот стратег има и од Евертон. Доцна синоќа ...
сите 49 | | | веќе видена

Кошаркарите на Атланта веќе почнаа да слават победа, но Мајами анулираше шест негатива во последната минута а потоа во продолжението го растури противникот за ...
сите 104 | | | веќе видена

Градење на заеднички ставови за препораките на Венециската комисија со цел тие да имаат соодветна примена, најавува премиерот Зоран Заев. Од друга страна, ...
сите 308 | | | веќе видена

next