Дали ќе има нова лидерска средба за одредување датум за избори не знам, но датумот е одреден со Уредба со законска сила до завршување на вонредната состојба. ...
сите 426 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски денеска соопшти дека на владина седница попладне во 17 часот, ќе се одлучува колку ќе трае карантинот за претстојниот продолжен ...
сите 309 | | | веќе видена

Возилото што претпладнево беше извадено од реката Вардар е во сопственост на вработен во болницата „Аџибадем Систина". Во него немало патници, а треба да се ...
сите 68 | | | веќе видена

Зголемувањето на поддршката за „зелена нафта“ од досегашните 30 на 50 отсто не е поради изборите, туку поради коронакризата, изјави денеска министерот за ...
сите 60 | | | веќе видена

Министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, заедно со вицепремиерот за европски прашања и национален координатор за странска помош во земјава, Бујар Османи ...
сите 73 | | | веќе видена

Медиумите од Англија пишуваат дека Нголо Канте добил дозвола од Челси да не игра до крајот на сезоната доколку Французинот смета дека не е безбедно и стравува ...
сите 25 | | | веќе видена

Граѓаните чии сметки за електрична енергија не соодветствуваат со реалната потрошувачка, и истите не се корегирани од ЕВН, можат да поднесат претставка до ...
сите 53 | | | веќе видена

Две лица вчера се здобиле со тешки телесни повреди на патот Градско-Неготино и на Неготино-Демир Капија. За двата настана денеска информираше Верољуб Додевски, ...
сите 154 | | | веќе видена

Неконтролираната употреба на антибиотиците во ветеринарната медицина е ризик нивните остатоци и метаболити да завршат во производите од животинско потекло, а ...
сите 48 | | | веќе видена

Во тек е акција за извлекување на автомобил кој паднал во Вардар во близина на пешачкиот мост кај болницата Аџибадем Систина.Екипи на Противпожарната единица и ...
сите 68 | | | веќе видена

Жозе Мурињо се потсети на готувањето на Камп Ноу во полуфиналето од Лигата на шампиони во сезоната 2009/10, вели дека цела клупа на Барселона славела како да ...
сите 31 | | | веќе видена

По изјавата на министерката за финансии дека на полициските службеници нема да им бидат доделени бонуси во висина од 15.000 денари, со реакција до Владата се ...
сите 235 | | | веќе видена

next