Пеп Гвардиола во следните месец дена ќе мора со крпена одбрана, стратегот на располагање има само еден централен дефанзивец откако се повреди и Џон ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери ја примил Предлог-одлуката за основање на Анкетна комисија за утврдување на прекршување на законите и злоупотреби во ...
сите 201 | | | веќе видена

Гонзало Игуаин ги загуби нервите на денешниот трениг на Јувентус, напаѓачот најпрво удри еден од помошниците на Маурицио Сари а потоа бесот го истури и на ...
сите 90 | | | веќе видена

Експретседателот Ѓорге Иванов реагира откако Антикорупциската комисија даде препорака до Владата да се раскине договорот за закуп на неговите деловни ...
сите 90 | | | веќе видена

„Додека земјоделците солзи ронат за денар повеќе за родот свој, лица од власта ги крадат нивните пари. СДСМ со доаѓањето на власт на чело на Сојузот на ...
сите 10 | | | веќе видена

Портпаролот на грчката Влада, Стелиос Пецас на денешниот редовен брифинг со новинарите, рече дека не може да има раздвојување на интегративниот процес на ...
сите 40 | | | веќе видена

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ) денеска предложи нов начин на пресметка на платите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Постои предрасуда во земјава дека претседателот нема врска со економијата. Но, јас во наредниот период планирам да зборувам за тоа што е можно повеќе, зашто ...
сите 60 | | | веќе видена

Антикорупциската комисија ќе побара од Службата за општи и заеднички работи на Владата да го раскине договорот за закуп на просториите на поранешниот ...
сите 90 | | | веќе видена

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) ги презентираше инструментите за финансиска поддршка на домашните компании пред членките на Македонската ...
сите 27 | | | веќе видена

Според шпанските медиуми, Барселона подготвува нов договор за 16-годишниот Ансу Фати кој импресионира на стартот од сезоната.Младиот Ансу Фати ги искористи ...
сите 122 | | | веќе видена

Фудбалските ѕвезди Александар Кокорин и Павел Мамаев утрово го напуштија затворот во Белгород, судот одлучи да ги пушти на условна слобода.По 11 месеци зад ...
сите 7 | | | веќе видена

Група пратеници од ВМРО-ДПМНЕ доставиле предлог до парламентот за формирање анкетна комисија која ќе го испитува работењето на СЈО, по разрешувањето на Катица ...
сите 201 | | | веќе видена

Со полна уста пофалби за остварувањата на земјата, претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск денеска беше во последна посета на Македонија пред Советот во ...
сите 354 | | | веќе видена

Севкупните состојби во земјата и во регионот, како и аспирациите на Македонија за членство во Европската унија беа темите за кои разговараа претседателот Стево ...
сите 354 | | | веќе видена

Од Шпанија пристигнува вест дека Реал Мадрид начелно има договор со Килијан Мбапе за преселба на Сантијаго Бернабеу, Флорентино Перез на ПСЖ му нуди рекордни ...
сите 127 | | | веќе видена

Вчера во 11.30 часот во населба Плитишта-Струга се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „цитроен“ со охридски регистарски ознаки, ...
сите 188 | | | веќе видена

next