СДМС без никаков срам ги лаже пензионерите во Република Македонија и тие од септември нема да добијат покачување за 2.100 денари како што ги лажеа, туку само ...
сите 216 | | | веќе видена

Александар Обрадовиќ е надворешен советник за економски прашања за соработка на Република Македонија со земјите од регионот во кабинетот на премиерот. Висината ...
сите 17 | | | веќе видена

Централниот регистар за изградба на нова зграда, со одлука на Управниот одбор, а на барање на Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен ...
сите 68 | | | веќе видена

Жерновски и СДСМ ја втурнаа Општина Центар во вистински хаос, а градоначалникот Андреј Жерновски и СДСМ пред четири години ги манипулираа и ги доведоа во ...
сите 78 | | | веќе видена

Во врска со одлуката на Министерството за надворешни работи на Република Србија да го повлече целиот персонал од нивната Амбасада во Република Македонија и ...
сите 27 | | | веќе видена

Жителите на Дебар Маало реагираат на изјавата на градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски во која тој вели дека проблемот со блокираните тротоари и ...
сите 30 | | | веќе видена

Експедицијата на Вардар утринава отпатува во Истанбул каде утре ќе го игра реванш плејоф натпреварот од Лига Европа против Фенербахче.Вардар со предност од 2-0 ...
сите 342 | | | веќе видена

Без никакви неинформирани и преуранети заклучоци, го почитуваме и поддржуваме повикот од официјален Белград за заштита на билатералните односите меѓу ...
сите 530 | | | веќе видена

Рано утрово, двата најдобри тимови на Истокот од минатата сезона направија голем трејд, Кајри Ирвинг заврши во Бостон, а Ајзеа Томас и уште тројца играчи во ...
сите 28 | | | веќе видена

Македонското друштво „Илинден“ со седиште во Тирана и разгранокот за Голо Брдо, во име на Македонците што живеат во Албанија, побараа од надлежната служба за ...
сите 38 | | | веќе видена

Денеска на пладне по телефон ќе разговараат македонскиот премиер Зоран Заев и српскиот претседател Александар Вучиќ за последните недоразбирања на релација ...
сите 530 | | | веќе видена

next