Првоосомничениот во сѝлучајот „Рекет“, Бојан Јовановски, денеска пак бил пренесен на скопските клиники, откако се пожалил на болки, дознава „Фокус“ . Боки 13 ...
сите 85 | | | веќе видена

Капитенот на одбојкарската репрезентација на Македонија, Никола Ѓорѓиев, внесува оптимизам пред дебито на европските првенства попладнево од 17:30 часот против ...
сите 311 | | | веќе видена

По вчерашното гласање во Собранието на кое СДСМ беше против смена на специјалната обвинителка која е во притвор стана јасно дека Јанева не лажела кога во јуни ...
сите 10 | | | веќе видена

Професорката Гордана Силјановска Давкова објаснува како функционира системот што го создал премиерот Заев а кој е форма на тој што го формирал екс премиерот на ...
сите 6 | | | веќе видена

За професорот Тони Дескоски кој и е сопруг на министерката за правда Рената Десковска членовите на македонскиот фудбалски национален состав не се македонски ...
сите 13 | | | веќе видена

Селекторот на одбојкарската репрезентација на Македонија, Никола Матијашевиќ, смета дека аутсајдерската улога што ѝ ја доделуваат како дебитант е предност пред ...
сите 311 | | | веќе видена

next