Потпретседателот на српското Собрание од редовите на опозицијата, Борко Стефановиќ, соопшти дека до Комисијата за надворешни работи испратил предлог резолуција ...
сите 79 | | | веќе видена

Возачите од приватните автобуски здруженија „Слобода превоз“ и „Макеспрес“ кои изминатите години со околу 200 автобуси го дополнуваат градскиот јавен превоз на ...
сите 365 | | | веќе видена

Алијанса за Албанците не е формирана за да биде привезок на ДУИ и Али Ахмети туку да се бори за правата на Албанците, велат членови на партијата кои се ...
сите 254 | | | веќе видена

Европскиот парламент денеска усвои резолуција за проширување на ЕУ со која ѝ се препорачува ЕК напредокот на Србија кон ЕУ да го условува со воведување санкции ...
сите 79 | | | веќе видена

Инфлацијата предизвикана од понудата од надвор и од глобалниот шок кој го предизвика војната во Украина, ќе ја празни македонската кошничка и следната година. ...
сите 95 | | | веќе видена

Истрагата на косовската и македонската полиција треба да утврди како украдена медицинска опрема од болниците во Македонија завршила во приватна поликлиника во ...
сите 15 | | | веќе видена

Алтернатива не гледа никаква причина Алијанса за Албанците да стане дел од владиното мнозинство и нема намера да отстaпи министерство во полза на опозициската ...
сите 254 | | | веќе видена

Пред 75 години се роди фудбалскиот клуб Вардар, најтрофејниот колектив во нашата земја и симбол и вистински репрезент на Македонија. Најпопуларниот фудбалски ...
сите 48 | | | веќе видена

next