Во време на „беспарица“ колку пари чуваат граѓаните во банка?!


4 копии

Народната банка информира дека во март годинава просечната каматна стапка на вкупните кредити изнесува 5,50 проценти и бележи месечно намалување од 0,02 п.п., ...
| | веќе видена | слични

Неревидираниот консолидиран финансиски извештај за работењето на Реплек АД во првиот квартал од 2024 година покажува дека во секторот фармација компанијата ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Со раст на оперативните приходи од 25%, на обемот на инвестиции и на добивката во првото тримесечје споредено со истиот период минатата година, „Реплек АД“ ...
| | веќе видена | слични

Просечната каматна стапка на вкупните кредити во март се намали за 0,02 процентни поени и изнесуваше 5,50%, додека на годишно ниво е забележано зголемување од ...
| | веќе видена | слични

Просечната каматна стапка на вкупните депозити, пак, изнесувала 1,80 проценти и забележала месечно и годишно зголемување за 0,04 п.п. и 0,69 п.п., соодветно. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Зголемени приходи од продажбата на сопствените производи, особено од извезените. Повеќе инвестиции. Нови вработувања. Повисока ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Приходи од продажби Според единечниот биланс на успех, во периодот јануари – март 2024 година продажбите достигнуваат 3.419.742.486 денари, што е за 10 % ...
| | веќе видена | слични

АЛКАЛОИД со консолидирани продажби од 79,9 милиони евра, извоз од 58,1 милион евра и со инвестиции од 4,8 милиони евра во периодот јануари – март 2024 г. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 398 | | | веќе видена

Атентаторот на словачкиот премиер Роберт Фицо имал организација под името „Словачка без насилство, пишуваат медиумите во Братислава. Уште се дознава дека ...
сите 490 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 123 | | | веќе видена

Како што јави „Си-Ен-Ен“, предложениот договор добил зелено светло од Израел пред амандманот, а вклучувал ослободување на киднапираните израелски заложници во ...
сите 390 | | | веќе видена

Зијадин Села од Алијанса за Албанците во интервју за Трилинг по изборите и изборните резултати и случувања, вели дека се работи за изборен инжинеринг и ...
сите 229 | | | веќе видена

„Намерата на неколку европски земји да ја признаат палестинската држава е награда за тероризмот“, изјави денеска Нетанјаху. Израелскиот премиер тврди дека 80 ...
сите 150 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 231 | | | веќе видена

Албанските медиуми пишуваат дека во македонското собрание влезе првата жена која носи хиџаб на главата. Станува збор за Имерлије Салиу, членка на „Вреди“, која ...
сите 99 | | | веќе видена

Дисциплинска одговорност за службено лице кое извршило регистрација на моторно возило без присуство на сопственикот и три лица кои не ги констатирале ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во време на „беспарица“ колку пари чуваат граѓаните во банка?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: