На новинарско прашање за можноста Алијансата за Албанците да и се приклучи на владината коалиција, лидерот на ДУИ Али Ахмети вели дека и тој и премиерот ...
сите 256 | | | веќе видена

Нов голем скандал во правосудството открива порталот Сведок на новинарот Саше Димовски кој јавува дека исчезнале докази доставени од Европска институција за ...
сите 117 | | | веќе видена

Володимир Зеленски ќе се согласи на мирно решение на украинската криза само доколку Вашингтон престане да го вооружува Киев, изјави новинарот Ендрју Наполитано ...
сите 79 | | | веќе видена

Светско првенство во фудбал во Катар започнува денеска во 17:00 часот по средноевропско време со натпреварот меѓу домаќинот Катар и Еквадор. Свеченото отворање ...
сите 25 | | | веќе видена

Твитер профилот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп е вратен на платформата, јавува Си-Ен-Ен. Акаунтот, кој Твитер ја забрани по нападот на ...
сите 149 | | | веќе видена

Либерално-демократската партија денеска ќе одржи осми конгрес под слоганот „Обединето, храбро, гласно!“,за избор на партиски претседател што ќе го наследи ...
сите 133 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои попладне и во текот на ноќта на повеќе места ќе бидат обилни. Максималната температура ќе биде во ...
сите 237 | | | веќе видена

Агенцијата за храна и ветеринарство ги информира потрошувачите дека се отповикува небезбеден производ – БАЛAНС + ферментиран млечен производ, нето количина 1 ...
сите 32 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ изразува згрозување од дрскоста и безобразлукот на Љупчо Зиков кој е именуван функционер од Владата на Ковачевски. -Тој ја навреди јавноста и сите ...
сите 177 | | | веќе видена

За каква безбедносна проверка со НАТО зборува Виктор Димовски, кога таквиот вид на проверки се однесуваат само за лица кои треба да бидат носители на НАТО ...
сите 347 | | | веќе видена

Со оваа влада на СДСМ и на ДУИ неказнивоста и неодговорноста се симбол, што е директно разјадување на секој демократски систем. Јас не сум изненаден што никој ...
сите 347 | | | веќе видена

Од целосно покривање на потребите на домашниот регулиран пазар, до покривање на една третина од дневната потрошувачка на струја со увоз. Вака се движи патот од ...
сите 251 | | | веќе видена

Дури 42,5 проценти од учениците сметаат дека има насилство во нивното училиште, а само една четвртина го пријавуваат. Како најчести причини за насилство меѓу ...
сите 42 | | | веќе видена

Нема да отстапам од барањето одговорност за направениот пропуст. Одговорот за причините ќе ги даде истрагата што треба да се спроведе во АНБ и соодветниот ...
сите 347 | | | веќе видена

next