Поранешниот министер за правда Михајло Маневски преку социјалните мрежи му се обрати на актуелниот премиер Димитар Ковачевски. Тој во својата објава вели дека ...
сите 51 | | | веќе видена

Влијателен ,,Твитерџија” анализира дека Ковачевски на последната затворена владина седница со одлуката да му се одземе државјанството на рускиот агент ...
сите 342 | | | веќе видена

Во анализа со наслов ,,Природното право и неприродната сервилност” Љупчо Коцарев, претседател на МАНУ дава две сценарија за иднината на Макеоднија. Македонија ...
сите 4 | | | веќе видена

Зборувајќи за скандалот Онишченко шефот на собраниската комисија за Надворешна политика Антонио Милошоски во емисијата ,,Заспиј ако можеш”, предлага наместо во ...
сите 342 | | | веќе видена

Директорот на еден од скопските приватни автобуски превозници „Слобода превоз“ Ленин Јовановски ги отфрла обвинувања од градоначалничката на Скопје со коментар ...
сите 365 | | | веќе видена

Еден медиум објавил дека од високо позициониран и неименуван извор од партијата ДУИ дознал дека неодамна пратеник на ДУИ се сретнал со мене во Будимпешта и ...
сите 68 | | | веќе видена

На повидок нов договор на мешовитата историска комисија. Историчарите се задоволни како поминал првиот ден од разговорите за учебниците за 7мо одделение. ...
сите 74 | | | веќе видена

На седницата на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп се разговараше за тешката економска и политичка состојба, информира Владо Мисајловски, ...
сите 31 | | | веќе видена

Заменик-министерот за здравство д-р Владимир Рендевски на собраниска говорница изјави дека не се согласува со министерот за здравство Беким Сали да се одбива ...
сите 38 | | | веќе видена

Јавното претпријатие за одржување и заштита на магистралните и регионалните патишта, порано познато како „Македонија пат“, за прв пат лани направи загуба и тоа ...
сите 13 | | | веќе видена

Со денешното откажување на судското рочиште за автобуската несреќа кај селото Ласкарци уште еднаш настрадаа семејствата на загинатите во трагедијата кај ...
сите 44 | | | веќе видена

„За сортата на професорката Мирјана Најчевска Албанците треба да им бидат аргати на Македонците, Албанците да бидат оние што ќе им купуваат бурек на ...
сите 57 | | | веќе видена

Нема сомневање дека македонскиот јазик е литературен, а не дијалект, а историјата на македонскиот јазик не почнува со Коминтерната. На оние кои тврдат дека ...
сите 17 | | | веќе видена

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова на денешната собраниска седница посветена на пратенички прашања на министерот за правда Никола ...
сите 111 | | | веќе видена

Британската амбасада Скопје информира за еколошка активност во која се вклучиле различни јавни фактори. На почетокот на оваа година, Британската амбасада во ...
сите 19 | | | веќе видена

next