Докторка од Бергамо во интервју за италијанскиот весник „Кориере дела сера“ се пожали за критичната ситуација во болниците поради коронавирусот, која нејзините ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонската активистка од Италија, Илона Захариева, за expres.mk ја пренесува состојбата со коронавирусот во делот од земјата со голема концентрација на ...
сите 4 | | | веќе видена

Членовите на албанската влада и пратениците ќе добиваат половина плата додека не заврши борбата против короната на вирусот, соопшти премиерот Еди Рама. „Како ...
сите 70 | | | веќе видена

Александар Русјаков, режисер и писател, со иронија ги коментира информациите за помош од Кина за низа држави среде пандемијата со коронавирус. „Како тргнало ...
сите 5 | | | веќе видена

Во само два дена во австрискиот Сојузен сервис за вработување (АМС) се пријавиле 49.000 нови невработени како нов удар за земјата среде ширењето на ...
сите 21 | | | веќе видена

next