Во непристапниот дел на кинеската провинција Гуиџоу, во пештера до која нема ни пат, не само што живеат луѓе, туку постои цело село, организирано така што ...
сите 3 | | | веќе видена

Супертајфунот кој овие денови ги погоди Филипините „посети“ и една венчавка во местото Марикини. Ренди (29) и Џенифер (28) тргнале кон подиумот за да танцуваа ...
сите 3 | | | веќе видена

Овој производ кој од неодамна е во продажба, ви дава можност очилата да ги користите наместо стандардните диоптриски или очила за сонце. Ова овозможува ...
сите 2 | | | веќе видена

Пејачката Индира Арадиновиќ позната како Инди јавно се откажа од сестра си Едита Арадиновиќ, исто така пејачка. Таа на својот Инстаграм профил објави ...
сите 7 | | | веќе видена

„Хитачи“ софтвер е направен така што преку камери во живо и со помош на ГПС може да го следи секој ваш чекор и да го препознае вашето лице. Системот може да ...
сите 25 | | | веќе видена

Доколку се уште не сте се одлучиле да ставите „трајни“ свиени трепки и привремени, вештачки добро ќе се најдат за посебните прилики. Иако делува ...
сите 7 | | | веќе видена

Бебе родено во 22-та седмица од бременоста, е отпуштено од интензивна нега во американската сојузна држава Алабама, откако мина 160 дена в болница. Кален ...
сите 8 | | | веќе видена

Пристигна од „кујната“ на Бил Вурц кој е познат по интересни и поедноставени клипови. Со оглед на тоа дека живееме во 2017 година, воодушевува токму ...
| | веќе видена

Базенот Surf Ranch во Калифорнија е место каде можете да имате сурферско искуство на најдолгите „вештачки“ бранови. Базенот се наоѓа во Лемур, Калифорнија, и ...
сите 5 | | | веќе видена

Затоа што… “The more hate you wear the less you care” Сите некогаш сме биле жртва на негативи коментари и критика на социјалните мрежи. Што и да правите онлајн ...
сите 5 | | | веќе видена

Пољакињата Тина Стоклоса и нејзиниот вереник Белгијанецот Симон Беун, гордо изјавија дека се фрутаријанци и дневно внесуваат меѓу 2.000 и 4.000 калории. Само ...
сите 5 | | | веќе видена

Меморијата на Силви Хазер (82) од Велика Британија била толку лоша што во еден момент не можела да го препознае ни сопствениот син Марк (50). Во една пригода ...
сите 2 | | | веќе видена

Трој Џејмс е познат по улогите во хорор филмовите, но неодамна открил уште еден талент. Овој мултиталентиран човек знае да прави помалку застрашувачки и ...
| | веќе видена

Бизнисот на Инстаграм е едноставен- скапи следбеници и потоа тоа го наплатува со спонзорства. Тоа многу добро го знае жената позната по својата задница Ким ...
сите 5 | | | веќе видена

next