Видео снимка од Ниш каде карантинската тишина се разбива со навивачко скандирање од балкони Вучиќ да оди да се лечи. Но, внатре во некои српски домови се ...
| | веќе видена

Граѓаните да не ја користат Итната Помош Куманово за посета на пациенти кои не се во животозагрозувачка состојба, бидејќи службата сега е ангажирана и за ...
сите 7 | | | веќе видена

Матичните гинеколози се жалат на недоволна донација заштитна опрема и бараат документ од Министерството за здравство, како да постапат со родилките на кои им ...
сите 2 | | | веќе видена

Освен белите дробови, научниците во Америка утврдиле дека Ковид-19 може да предизвика и срцеви проблеми, дури и кај луѓето кои што претходно немале проблеми од ...
сите 10 | | | веќе видена

Сингапур, кој успеа да ја сузбие епидемијата на коронавирусот така што ги откриваше патиштата на неговото пренесување, мораше да ги затвори училиштата и ...
сите 3 | | | веќе видена

Деновиве во црногорските медиуми е објавен видео прилог кој ги разбранува научните кругови уште пред 5 години, а неодамна и италијанската јавност, откако на 25 ...
сите 6 | | | веќе видена

Во 2019 година, Светската здравствена организација истакна дека зависноста од видео игрите и официјално се смета за ментално нарушување, пренесе USA today. ...
сите 2 | | | веќе видена

Препорачаното растојание од два метри меѓу луѓето со што би се спречило ширењето на коронавирус можеби не е доволно, смета Лидија Боуроуиба, професорка на МИТ. ...
сите 2 | | | веќе видена

Од Македонското еколошко друштво ја информираа јавноста дека деновиве во Националниот парк Маврово, кај селото Ничпур, заловена е уште една рисица. Се работи ...
сите 10 | | | веќе видена

Светскиот бизнис со обложување е една од индустриите вредни стотици милијарди долари на која пандемијата на коронавирусот ѝ нанесе огромна штета. По ...
сите 6 | | | веќе видена

Во време на карантин имаме време за се и сешто. Од дома можете да имате поголема контрола над тоа што го носите. Не мора да одите во канцеларија, значи дека ...
сите 2 | | | веќе видена

„Откако се изборив со коронавирусот и ја напуштив болницата со два негативни теста, се чувствувам како најсреќниот човек на светот. Многу сум среќна што сум ...
сите 13 | | | веќе видена

next