Многумина од нас понекогаш мислат дека се навистина премногу сенилни и изгубенни кога сфаќаат дека се враќаат во собата по втор пат да земат нешто што ...
сите 4 | | | веќе видена

Каменот кој Заев го носи на грбот не е единствениот товар. Дополнително, тој камен е врзан со синџир, кој се обмотува и размотува точно во определен дијаметар, ...
| | веќе видена

Митолошките суштества отсекогаш биле предмет на интерес на цивилизацијата. Луѓето верувале во богови, предмети, разни појави и сами создавале фикција.Во ...
сите 5 | | | веќе видена

Загатките кои што често ги сретнуваме на интернет, претставуваат своевиден предизвик на кој што малкумина од нас успеваат да му одолеат. Една од нив предизвика ...
сите 4 | | | веќе видена

Снимката на која се гледа како наводно бремената љубовница упаднала на свадбата и му довикувала на младоженецот дека носи негово бебе стана хит на ТикТок. ...
сите 3 | | | веќе видена

Како кинеската влада влијае на Холивуд? Одговорот на прашањето го побара „Pen America“, организација која се занимава со човекови права и слобода на говор. ...
| | веќе видена

Под душеци, теписи, во валкани алишта, книги или фиоки… Кое и да е од овие места ќе изберете да чувате пари, можете да бидете апсолутно сигурни дека крадците ...
сите 2 | | | веќе видена

На Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) првпат е извршена ...
сите 11 | | | веќе видена

Дилета Леота привлекува внимание каде и да се појави, а припадниците на посилниот пол со восхит ги гледаат нејзините фотографии кои што ги објавува на ...
сите 9 | | | веќе видена

Двајца побратими, едниот бел, другиот црн, подбраа новинарка која на белецот му настапи со глупо стереотипно прашање дали е расист. Фасцинантно е како ги гледа ...
| | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од водителката на српската „ПрваТВ“, Роксанда Бабиќ, на кое се гледа како таа остана потполно мирна, иако огромна бубачка ...
сите 12 | | | веќе видена

next