На денешен ден пред 158 години во Загреб излезе од печат Зборникот на народни песни, епохално дело на струшките браќа Димитар и Константин Миладиновци, ...
сите 2 | | | веќе видена

Со овој трик ќе ја светнете кујната – Помешана сода бикарбона, вода и оцет прави чуда Чистењето на рерна на секоја домаќинка и е ноќна мора. Кога ќе се ...
сите 5 | | | веќе видена

Во винаријата „Стоби“ вчера се случи вистински музички делириум. Публиката пееше и вреска на цел глас на концертот на еден од најпопуларните рок-бендови во ...
сите 5 | | | веќе видена

Во март минатата година, бездомник залутал во еден ресторан низ Америка и барал пари. Сопственичката на ресторанот го прашала зошто не работи. Бездомникот ...
| | веќе видена

Модерните бајки постојат, но дали сте помислиле како би изгледале хероините и принцезите на бајките од анимираните филмови на Disney кога би живееле денес? ...
сите 3 | | | веќе видена

 Доколку сте љубител на роботи, андроиди, киборзи, или подобро кажано научно-фантастични филмови кои вклучуваат вештачка интелигенција, ја имаме вистинската ...
сите 6 | | | веќе видена

Андерсон Купер, синот на Глорија Вандербилт, легендарната претставничка на американското високо општеството, наследничка на богатиот железнички магнат Реџиналд ...
сите 11 | | | веќе видена

 Навистина е тешко да не го сакате Крис Хемсворт. Дури и кога не е во најдобра физичка форма, како на пример за улогата на Тор, тој сепак е неверојатен актер. ...
сите 2 | | | веќе видена

Бар Рафаели и нејзиниот долгогодишен сопруг, бизнисменот Ади Езра, имаат веќе две ќерки, 2-годишната Лив и 1-годишната Ел, а полот за третото дете сè уште не е ...
сите 5 | | | веќе видена

Реал Мадрид Фондација преку лиценцираниот партнер во Македонија, „Еуроспорт Арена“ на најдобар можен начин го заокружи проектот со организација на фудбалски ...
сите 7 | | | веќе видена

next