Емитер

Веб-прелистувачите се портал помеѓу вас и Интернетот, така што тие треба да имаат одбранбени механизми кои можат да ги спречат хакерите да се “вселат” во ...
сите 21 | | | веќе видена

Досега ја анализиравме контроверзната зделка за гасната Те-То „Митилинеос“, со сите коруптивни елементи содржани во неа. За прв пат ќе ги анализираме ...
сите 47 | | | веќе видена

Меморијата има лоша “навика” да бледнее со текот на времето. Со изминување на часовите и деновите, ситуацијата што сме ја доживеале, деталите за луѓето кои сме ...
сите 3 | | | веќе видена

Јапонскиот месечев ровер LEV-1 ја преживеа поларната ноќ на јужниот пол на Месечината и после 14 дена поминати на -130 степени Целзиусови, успеа да се разбуди ...
сите 4 | | | веќе видена

15 февруари е роденден на Галилео Галилеј (Galileo Galilei, 1564 – 1642), италијанскиот физичар и астроном и првиот човек кој го насочил телескопот кон небото ...
сите 8 | | | веќе видена

Германскиот производител на батерии за автомобили Varta AG соопшти дека кибер нападот што се случил во понеделникот ја пореметил работата на пет производствени ...
сите 6 | | | веќе видена

Лажните вести и теориите на заговор нè демнат од сите страни, а особено на социјалните мрежи каде кружат огромна количина на информации кои се земаат здраво за ...
сите 27 | | | веќе видена

Паметните телефони станаа неопходност – ги користиме за да разговараме со оние кои се далеку, да гледаме видеа или да фаќаме прибелешки, но тие се и алатка со ...
сите 6 | | | веќе видена

next