Емитер

Логинг Електроникс во соработка со Fluke организира семинар за проширување на практичните знаења за начинот и постапките за калибрирање на процесната ...
| | веќе видена

“Помогни им на другите да ја откријат земјата“, “Вулкани, санти мраз и астероиди”, “Леден сјај“, “Она што му треба на светот сега е...“, “Вселена на убавини и ...
сите 2 | | | веќе видена

Викендов од космодромот Куру во Француска Гвајана беше лансирана ракетата Ариана 5 којашто со себе ги понесе двата орбитери што низ меѓуѕвездениот простор ќе ...
сите 5 | | | веќе видена

Морските сунѓери се помеѓу првите животински групи што еволуирале на Земјата. Рубрика: Биологија Соработник: Невенка Стојановска Датум: Петок, 19 Октомври, ...
сите 2 | | | веќе видена

next