Емитер

Нобеловата награда за физика оваа година е доделена на тројца физичари чијашто работа на полето на ласерската техника и оптика резултираше со откривање на ...
сите 5 | | | веќе видена

На работ од Сончевиот Систем, зад Плутон, се чини дека врие од низа малечки светови. Новата џуџеста планета потврдено има најоддалечена орбитална патека ...
сите 32 | | | веќе видена

Во 2016 година група рудари во канадската територија Јукон при нивната работа налетаа на исклучително добро очувани остатоци од две животни. Минатата недела со ...
сите 3 | | | веќе видена

next