Емитер

Откако пред само две години пред лицето на јавноста беше претставен првиот веб-регистар на туристички водичи во Македонија, направен со помош од Швајцарската ...
сите 12 | | | веќе видена

Денес, во Кристалната сала во хотел Континентал, во 12 часот, беше претставена новата книга Композитни Системи за Надворешна Топлинска Изолација (КСиНТИ) ...
сите 6 | | | веќе видена

Минатата недела списанието National Geographic објави дека во фосилизираните остатоци од желка, стари 240 милиони години, биле пронајдени докази дека желката ...
сите 6 | | | веќе видена

Ова видео го покажува ефектот од еден малку познат физички феномен – законот за запазување на агловиот момент помеѓу две истовремени ротации на едно тело. ...
| | веќе видена

next