Океанот на Мимас – уште еден свет каде можеби се развил живот?


2 копии

Во огромното пространство на Сончевиот систем, меѓу околу милион астероиди, неодамнешното откритие на астрономите ги доведува во прашање претходните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во синоќешните вести на ТВ21 дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев беше запрашан за најавената истрага во врска со обрасците за ...
сите 440 | | | веќе видена

Да ги внесеме Бугарите во Уставот, Македонците и Албанците да ги делат трите највисоки функции, вели Арбен Таравари на прес конференција кој веќе ја најави ...
сите 233 | | | веќе видена

Мнозинството Израелци не веруваат во „целосна победа“ на израелската армија против палестинското исламистичко движење „Хамас“ во Појасот Газа, покажа денеска ...
сите 277 | | | веќе видена

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска, за изградбата на висококатницата до „Воена болница“ во Скопје, информираше дека го добила Извештајот ...
сите 105 | | | веќе видена

Професорот од Правниот факултет „Јустинијан Први“ Тони Дескоски смета дека на Владата и на Собранието е да одлучат дали ќе влезат во свесно и намерно кршење на ...
сите 410 | | | веќе видена

Голем црн чад се рашири низ Скопје од запалени пластични контејнери на булеварот Партизански одреди. Пожарникарите се на терен, а огнот е изгаснат. „Гореа три ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Океанот на Мимас – уште еден свет каде можеби се развил живот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: