Емитер

Една од најмоќните експлозии во вселената е на повидок да се случи во нашето космичко соседство, ѕвездата што е на крајот од нејзиниот живот се наоѓа во нашата ...
сите 4 | | | веќе видена

Освен играње, предење и молење за некоја грицка повеќе, мачките голем дел од нивното време поминуваат во “дотерување”. Научниците откриваат како мачките ...
сите 3 | | | веќе видена

next