На ТикТок може да се види сѐ и сешто, како на пример видео од девојка која ја пере и светнува перницата на дечкото кој одбивал да ја испере цели 10 години – ...
сите 4 | | | веќе видена

Поранешниот тренер на ФК Охрид, а сегашен на Динамо Врање, Драган Антиќ во неделата околу пет часот останал без автомобил марка „Ауди“, откако некое непознато ...
сите 7 | | | веќе видена

Во словенечките затвори има стотина уапсени организатори на илегална миграција, а сегашната влада ќе ја заостри својата политика кон барателите на азил, ...
сите 5 | | | веќе видена

 Постои некое непишано правило дека гостинките на свадба не треба да носат бел фустан како не би ја засениле невестата. А, оваа гостинка, не само што облекла ...
сите 4 | | | веќе видена

По 13 години, гробот на пејачката легенда на Македонија, Тоше Проески ќе има сосема нов изглед. На годишнината од неговата прерана смрт, на 16.октомври, ...
сите 7 | | | веќе видена

Natural Reader е корисна алатка која ќе ви се најде доколку не можете или немате време да читате текст од екранот на вашиот компјутер. Со оваа алатка, текстот ...
сите 2 | | | веќе видена

Новата објава на актерот Ченинг Тејтум за еден ден собрала речиси 2 милиони лајкови, и тоа со добра причина! Овој холивудски фраер по кого воздивнуваат жените ...
сите 2 | | | веќе видена

Британскиот уметник Сача Џафри веќе седум месеци во хотел во Дубаи работи на слика на платно со големина од две фудбалски игралишта, со желба да биде запишан ...
сите 4 | | | веќе видена

Оваа година сè околу мене се промени за еден момент и навистина ме принуди, како и моите колеги, на иновации и да ја искористиме кризата како можност да ја ...
сите 3 | | | веќе видена

Капут во нијанса на карамела, предимензионирана бела кошула и „груби" милитари чизми, се трите хит парчиња што оваа сезона се издвојуваат како најпопуларни ...
сите 2 | | | веќе видена

Потребни состојки: За тестото: 600 г брашно1 сув квасец3 лажици масло1 лажичка сол2 лажички шеќер400 мл млака вода За филот: неколку лажици ајвар100-200 г ...
сите 2 | | | веќе видена

Мирисот на тазе подготвена храна може да му го разбуди апетитот секому. Но, ако мирисот од подготовката на храната потрае и неколку часови по оброкот, може да ...
сите 2 | | | веќе видена

Иако денес на Инстаграм го следат 434 илјади луѓе, животот на Бертрам не бил отсекогаш гламурозен. Имено, ова кученце го поминало поголемиот дел од животот во ...
| | веќе видена

next