„Фејсбук“ ќе инвестира 300 милиони долари во следните три години во локални новински агенции во светот, откако компанијата долго беше критикувана за улогата на ...
сите 12 | | | веќе видена

Татјана Стојановска е дефинитивно една од најубавите ТВ презентерки во Македонија. Нејзината убавина се истакна уште на млади години додека беше манекенка и ја ...
сите 8 | | | веќе видена

За разлика од своите европски роднини, големите индиски пчели (Apis dorsata) не прават заштитна обвивка околу гнездото, кое се состои од само едно големо саќе, ...
сите 7 | | | веќе видена

Луис ван де Велде тврди дека годините за жените се само бројка, па поради тоа тие немаат предрасуди кон повозрасните мажи. „Жените дури кога ќе се погледнат во ...
сите 7 | | | веќе видена

30- годишниот Христијан,кој живее во Мелбурн, веќе подолго време е атракција на аеродромите низ целиот свет. Младиот музичар на светските аеродроми со својата ...
сите 16 | | | веќе видена

Милијардерот Ворен Бафет има изјавено дека тајната на неговиот успех е тоа што чита книги секој ден – по 500 страници на ден, всушност. Ако веднаш скокнете ...
сите 7 | | | веќе видена

 Корејскиот илустратор е еден од ретките кои совршено ја доловува љубовната врска во неговите илустрации. Тој ја прикажува и ги доловува сите моменти кои ...
сите 2 | | | веќе видена

Кристина Кузмиќ е Хрватка од Осијек која живее во САД и има еден од најпознатите блогови за родителски совети. Како на убава и популарна жена, во коментари и ...
сите 2 | | | веќе видена

Беше изненадена … Се чини дека луѓето денес ретко покажуваат благодарност. Понекогаш едно „благодарам“ значи многу и ги зближува луѓето на посебен начин. ...
сите 7 | | | веќе видена

Во Загреб во саботата се одржа конференција по повод епидемијата на грип, која досега однесе десет животи во Хрватска, додека се заразени 8.500 лица. ...
сите 11 | | | веќе видена

Повеќе од пет милиони хакирани профили на Фејсбук, користеле една од овие лозинки. Ако ги користите и вие, а сакате да си го задржите профилот, мора да ...
сите 10 | | | веќе видена

Драги сограѓани, браќа, сестри, братучеди и сватови, дали побрзо ќе стаса законот за јазиците до Венецијанската комисија или ние граѓаните ќе се навикнеме да ...
сите 2 | | | веќе видена

Старец кој сакаше да остане анонимен, заборавил дека купил тикет уште во јануари минатата година. Австралијанец од Нов Јужен Велс стана милионер откако ...
сите 9 | | | веќе видена

next