Гејмер Вердијан, стоматолог од Сиднеј, вели дека одржувањето на орална хигиена е подеднакво важно како миењето раце и држењето растојание. Тој објаснува дека ...
сите 2 | | | веќе видена

На Фејсбук страницата на Асоцијација на специјализанти и млади лекари - АСМЛ, споделија упатства за тоа како да се подготвите кога излегувате од дома и како да ...
сите 3 | | | веќе видена

Поради веројатно технички проблеми оваа епизода на GG за жал не е во целост достапна на YouTube, или барем сè уште не е достапна, но може да го прегледате ...
сите 2 | | | веќе видена

Истражувачите од школата за инженеринг и применети науки Џон А. Полсон (SEAS) и универзитетот Beihang развиле мека роботска рака инспирирана од октоподите, ...
| | веќе видена

Во утрешниот број на „Слободен печат“ читаjте: Х роникa Eвропските лидери ја потврдија одлуката за преговори со Македонија – Се оствари сонот на многу ...
сите 13 | | | веќе видена

Коронавирусот може да има директно влијание врз постарата популација, но помладите генерации поради овој вирус веројатно ќе ги променат навиките за трошење. ...
сите 10 | | | веќе видена

Отсега сите ќе можат да го набљудуваат овој природен феномен од своите домови со оглед на тоа што е овозможен пренос во живо на поларната светлина. Сезоната на ...
сите 4 | | | веќе видена

Првпат после 100 години, кабинетот на САД од почетокот на владеењето на Трамп има група за библиски студии, но многумина не се задоволни од лицето кое раководи ...
сите 2 | | | веќе видена

Научниците откриваат дека и другите женки цицачи имаат подолг животен век од мажјаците, и дека тоа е тренд кој не е карактеристичен само за луѓето. ...
сите 6 | | | веќе видена

Апел на доктор Калковалиев: Пред да лекувате некого, прашајте го дали е подготвен да се откаже од нештата кои го направиле болен? - Хипократ Односот лекар - ...
сите 2 | | | веќе видена

Русокоса девојка стана првата Британка која заработи 1 милион фунти од несериозна веб-страница.Дани Харвуд изјавила дека таа успеала да ги заработи овие пари ...
сите 2 | | | веќе видена

Охрид, 27. март 2020 (Inpress) – Охриѓанецот Горан Папаз и Танче Гроздановски го објавија првиот заеднички албум „Елегија“. На албумот има осум композиции ...
сите 6 | | | веќе видена

Хрватскиот фудбалски шампион Динамо Загреб ги повика медиумите на прес-конференција на Максимир како би можеле да се пофалат со донациите кои ќе ги даде клубот ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Русија за да не дојде до енормна набавка на основните продукти, количките во самопослугите се подготвени со потребните основни продукти за секој купувач. ...
| | веќе видена

next