Фенг шуи филозофијата за уредување на домот одамна е многу популарна, се повеќе луѓе веруваат во енергијата која владее со куќата и убедени се дека таа многу ...
сите 2 | | | веќе видена

Човек се јавува на радио преку етер да ѝ порача на својата драга дека ја сака (знае дека она слуша), да ѝ се извини што не се вртел дома поради деловни гужви ...
сите 2 | | | веќе видена

Гувернерот на италијанскиот регион Ломбардија, кој е најтешко погоден од новиот короновирус Ковид-19, вели дека колегите во владата го нарекувале расист и го ...
сите 6 | | | веќе видена

Дали победила во идиотека?Во време на корона вирус се редат одредени бисери и глупави изјави.Во наплив од многуте, сепак би се кажало дека секогаш има ...
сите 2 | | | веќе видена

Ѕвездата од серијата „Сексот и градот“, познатата Сара Џесика Паркер (55), која ја толкува улогата на Кери во серијата, отишла да пазарува со мрсна коса, без ...
сите 3 | | | веќе видена

Он-лајн продавницата на Центарот за естетика „Алтер его“ , нуди голем број производи за нега на коса, тело, нокти и лице, кои се со докажан и со исклучителен ...
сите 2 | | | веќе видена

Неодамнешното тестирање спроведено во дом на пациент заразен со вирус, открило дека WC школката, мијалникот и кваката на тоалетот се најконтаминирани. ...
сите 5 | | | веќе видена

Горан Хајдуковиќ Чупко (44), поранешен водач на навивачката група „Бед Блу Бојси“, доби намалување на седумгодишната затворска казна на две години, на која ...
сите 5 | | | веќе видена

Карантинот поради коронавирусот, што стапи на сила во повеќето сојузни американски држави, стана проблем за бездомната популација која на западот од САД брои ...
сите 3 | | | веќе видена

Полицијата трага по лицето кое во порака на мобилните телефони низ Србија испратило лажни информации дека од среда на полноќ во Србија започнува 24 часовен ...
сите 2 | | | веќе видена

Многумина коментирале дека се гледало, и кога Бела била мала, дека ќе прерасне во вистинска убавица. Популарниот топ-модел Бела Хадид важи за една од ...
сите 2 | | | веќе видена

Пет илјади евра ќе потроши Акционерско друштво за приредување на игри на среќа Државна лотарија на Македонија Скопје за набавка на билети оваа година. Ова го ...
сите 8 | | | веќе видена

Во интервју за порталот велес365.ком Примариус д-р Славица Трајкова спец. инфектолог, која се одзва на повикот на Министерството за здравство за помош во ...
сите 12 | | | веќе видена

Поради пандемијата што преовладува од коронавирусотсите сме принудени да бидеме во сопствените домови. На возрасните им е тешко да поминуваат времето постојано ...
сите 5 | | | веќе видена

next