„Тренинг за сајбер безбедност за едукатори“ - почеток на низа активности за зголемување на безбедноста на интернет

Поттикнати од постојаните предизвици при адаптирање на новите интернет трендови со кои се соочуваат едукаторите, СмартАП - Лабораторија за социјални иновации ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

По успешното завршување на првиот заеднички настан на Американскиот универзитет на Европа – ФОН (АУЕ ФОН) и Македонската Еспорт Федерација (МЕСФ), со гордост ...
| | веќе видена | слични

Останато

Иран остана без претседател. По бројните контроверзни информации, доцна синоќа беше потврдено дека Ебрахим Раиси загинал во хеликоптерска несреќа. Иранската ...
сите 307 | | | веќе видена

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 451 | | | веќе видена

Засега не постои никаква намера за активирање на процедурата за прекршување на Договорот од Преспа, истакна министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 176 | | | веќе видена

Вакви појави, појави на корупција и криминал се нешто за што се говри долго време. Тука е и недовербата во судството за која говорат истражувањата на јавно ...
сите 412 | | | веќе видена

„Со гадење ја отфрлам споредбата на обвинителот во Хаг меѓу демократски Израел и масовните убијци Хамас“, кажа Нетанјаху. „Со која дрскост го споредувате Хамас ...
сите 328 | | | веќе видена

Мајк В. Поп Гинов кој живее во Шведска, е лицето за кое пред два дена беше објавено до МВР дека е уапсен за загрозување на сигурноста на претседателката на ...
сите 237 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Тренинг за сајбер безбедност за едукатори“ - почеток на низа активности за зголемување на безбедноста на интернет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: