Кејт Мидлтон е вистинска модна инспирација за жените во Велика Британија, но и ширум целиот свет.Но, опсесијата со стилот на војводката овој пат отиде чекор ...
сите 6 | | | веќе видена

Постојат неколку чекори за готвење со лиснато тесто, за рецептот да биде успешен и вкусен. Пред печењето калапот не треба да се премачка со маснотија, доволно ...
сите 16 | | | веќе видена

 Во Барселона ќе треба да издвоите 1.370 евра за станарина, а во Лондон 2.600 евра. Секој од нас сака да живее во луксузен стан во некој од најдобрите ...
сите 2 | | | веќе видена

Манекенката Слик Вудс откри дека на модната ревија на која се промовираше новата линија секси долна облека со дизајнерски потпис од популарната пејачка Ријана, ...
сите 13 | | | веќе видена

„Ауди“ е првиот производител на автомобили што на купувачите во САД ќе им понуди технологија за комуникација на неговите возила со семафорската инфраструктура. ...
сите 2 | | | веќе видена

Свадбениот подарок го отвориле 9 години потоа: Кога виделе што има внатре се шокирале Кети и Брендон Ган од САД се венчале пред 9 години. Како и сите младенци, ...
сите 2 | | | веќе видена

На Фејсбук се појави шокантно видео во кое непознат човек во Кливленд, Англија, го снима бездомникот кој претходно го испрскал со црвен спреј. Во видеото кое ...
сите 4 | | | веќе видена

Џулијан Асанж планира да ја напушти Велика Британија и да побара помош од Русија, како власти кои му се блиски, според документите што протекоа од „Викиликс“. ...
сите 7 | | | веќе видена

Малкумина од вас не знаат дека познатиот актер Васил Зафирчев никогаш не пцуе или пак дека последните 500 денари би ги поделил со некој што нема. Но, за да ...
сите 2 | | | веќе видена

next