Таратур

Видео кое е производ на првата соработка на пејачката Евгенија Здравевска позната под нејзиното уметничко име Зарина Првасевда со филмските режисери Светислав ...
| | веќе видена

Група вработени во комумнална хигиена во општина Чаир му се пожалија на скопскиот градоначалник Петре Шилегов дека платата им е 9.000 и три месеци немаат ...
сите 33 | | | веќе видена

Доаѓа тештата на Трпе кај него на вечера. По некое време на маса и доаѓа малиот Трпе и ја прашува: – Бабо за кого јадеш ти кога ќе дојдеш на гости кај нас? – ...
сите 14 | | | веќе видена

Статистичка прогресија на топ десет земји со најголема стапка на невработеност од 1981 до проценка за до 2025. Кога еднаш Македонија ќе си влезе во игра, таму ...
сите 2 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи (УЈП) започна со исплата на парични средства согласно Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките лица, кој се реализираше преку ...
сите 133 | | | веќе видена

За разлика од неговата појава и издание на првото судско рочиште за „Рекет“, кога изгледаше изменоштен, уморен и блед, Бојан Јовановски на денешното второ ...
сите 661 | | | веќе видена

Веќе не е тајна дека уметницата Александра Грант е нова девојка на славниот актер Киану Ривс. Нивното прво заедничко појавување во јавност крена многу прашина ...
сите 11 | | | веќе видена

На денешното судско рочиште за случајот „Рекет“, како од брачниот пар Камчеви како сведок се појави само Орце Камчев. Ана Камчева дојде на рочиштето на кое ...
сите 661 | | | веќе видена

Анализата на коалицијата „Сите за правично судење“ излезе со податоци дека над 60 отсто од судењата за предмети кои се поврзани со организиран криминал и ...
сите 20 | | | веќе видена

62-годишната британска пензионерка Вив Бодикот пред некое време своето тело го закити со 38-мата последователна тетоважа посветена на португалскиот фудбалски ...
сите 56 | | | веќе видена

На денес закажаното судско рочиште за случајот „Рекет“ во судските клупи како сведоци ќе седнат бизнисменот Орце Камчев и неговата сопруга Ана Камчева. Тие се ...
сите 661 | | | веќе видена

38-годишниот Џастин Тимберлејк јавно упати извинување до својата сопруга Џесика Бил, откако беше снимен како разменува нежности со колешката Алиша Ваинрајт. ...
сите 13 | | | веќе видена

next