Таратур

Трговците со нафта и нафтени деривати бараат државата да им дозволи поголема заработувачка од продажбата на горивата. Од сегашните 3,2 денари од секој продаден ...
сите 77 | | | веќе видена

Николо Заниоло оваа сезона е најголемо откритие во Серија А и го привлече вниманието на голем број европски гиганти. 19-годишниот офанзивен играч за врска ова ...
сите 19 | | | веќе видена

Славниот македонски кошаркарски ас и играч со светско реноме, Перо Антиќ, уште еднаш покажа дека зад неговата корпулентна и доминантна спортска појава се крие ...
сите 53 | | | веќе видена

Осмата и последна сезона од планетарно популарната серија „Game of Thrones“ започна со емитување на НВО во три часот по полноќ по наше време. Епизодата носи ...
сите 14 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на владеачката СДСМ, Мухамед Зекири, жестоко распали против првиот човек на ИВЗ, Сулејман Реџепи, кого го нарече „резил улема“, притоа ...
сите 4 | | | веќе видена

Славната Памела Андерсон преку Твитер упати остри критики до британската и еквадоската влада, откако преку соработка на двете влади минатиот четврток во ...
сите 132 | | | веќе видена

next