Таратур

И атрактивната пејачка Викторија Лоба се придружува на делот од естрадната фела која дава безусловна поддршка за успешност на претстојниот референдум „ЗА ...
сите 17 | | | веќе видена

Филмското остварување „Исцелител“ на режисерот Ѓорче Ставрески од страна на комисијата задолжена за одлука беше избрано за национален кандидат на Република ...
сите 27 | | | веќе видена

Со 7 гласа Уставниот суд донесе одлука за отфрлање на иницијативата за поведување постапка за оценување на уставноста на референдумот за 30 септември. ...
сите 192 | | | веќе видена

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, утре ќе оствари билатерална средба во Вашингтон со потпретседателот на САД, Мајк Пенс, пренесуваат од владиниот ...
сите 157 | | | веќе видена

Според судијата известител во Уставниот суд, Елена Гошева, одлуката за референдумот содржи повеќе правни недостатоци и поради тоа таа предлага поведување ...
сите 192 | | | веќе видена

Владиката Пимен е уште една јавна и позната личност која изрази јавна поддршка „ЗА европска Македонија“ со агитација за успешен референдум. После видео спотот ...
сите 13 | | | веќе видена

Околу 400 години старата гренландска ајкула, која достигнува сексуална зрелост на околу 150 години, поставува нов рекорд со тоа што може да биде прогласена за ...
сите 18 | | | веќе видена

Според научно-метеоролошката категоризција на тропските бури, досега беше возможна само бура од највисока петта категорија, но новите параметри на промени во ...
сите 10 | | | веќе видена

Откако партијата Левица поднесе иницијатива за разгледување на уставноста на претстојниот референдум, во која сметаат дека распишувањето на референдумот било ...
сите 192 | | | веќе видена

Поранешото крило на Детроит Пистонс, Џејсон Максиел имаше отворен разговор во популарното реално шоу во САД „Fix my Life“. Водителката на шоут ги седна пред ...
сите 12 | | | веќе видена

Во новата зграда на универзитетот Niagara College во Канада, студентите учат како да одгледуваат марихуана, да го проверуваат квалитетот и да ги совладаат сите ...
сите 11 | | | веќе видена

61-годишната скопјанка В.Т., која вчера вечер, на булевар „Србија“, во скопската населба Аеродром беше прегазена од комбе заедно со нејзината 3-годишна внука, ...
сите 236 | | | веќе видена

На интернет е објавен нов трејлер за биографската драма „First Man“, во која Рајан Гослинг ја толкува улогата на Нил Армстронг, првиот човек кој стапна и одеше ...
сите 5 | | | веќе видена

next