Таратур

Над 400.000 жители од крајбрежните области на Јужна Каролина ги напуштија домовите, а околу 4.000 побараа засолниште поради пустошот кој го започна ураганот ...
сите 182 | | | веќе видена

Најпопуларната од сите девојки во рингот сигурно е Ариана Целесте која повторно привлече огромно внимание. Популарната девојка од рингот на ММА одлучи да ги ...
сите 3 | | | веќе видена

По двегодишна пауза, легендата Том Вејтс со нова музичка изведба, овој пат како тандемски гостин на Марк Рибо во нивната „кавер“ верзија на италијанската ...
| | веќе видена

Бугарска работа – „Едно име имаме“ во нивна верзија. И ако Македонија „има уште 2-3 дела за да биде цела“, овие велат дека Бугарија „има уште 8 дела за да биде ...
сите 3 | | | веќе видена

Истрагата за педофилија во рамки на еден од највознемирувачките случаи од ваков тип опфаќа над 100 католички свештеници во Чиле се сомничат за педофилија и ...
сите 46 | | | веќе видена

Основачот и прв човек на гигантот „Amazon“, Џеф Безос, кој моментално е и најбогатиот човек на светот, ќе основа фондација која за почеток ќе располага со 2 ...
сите 18 | | | веќе видена

Од Џиџи и Бела Хадид, до многу други атрактивни и заводливи манекенки со различни димензии на облини и форма на тело, ја носеа хит колекцијата на долна облека ...
сите 15 | | | веќе видена

И најстарите и изнемоштените пензионери – буквално секој кој има било какви финансиски приходи ќе мора да се регистрираат на системот на УЈП. Во подрачјата ...
сите 54 | | | веќе видена

IFIMES е Меѓународен институт за блискоисточни и балкански студии од Љубљана, Словенија, кој редовно ги следи и анализира настаните на Блискиот Исток и ...
сите 4 | | | веќе видена

Синот на легендарниот криминалец и нарко-бос, Пабло Ескобар, архитектот Себастијан Марокин тврди дека еден од соработниците на татко му бил и легендарниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Мелиса Томпсон, една од повеќето жртви на контроверзниот холивудски продуцент Харви Вајнстин, објави снимка на која се гледа како Харви се однесува непристојно ...
сите 8 | | | веќе видена

Бившите први луѓе на Медиа Принт Македонија, која во своја сопственост ги имаше денес згаснатите весници Дневни, Утрински и Вест, Срѓан Керим и Јана ...
сите 5 | | | веќе видена

Повеќе од 50% од жените признаваат дека понекогаш глумат оргазам. Интензитетот и редовноста на оргазмот зависи од многу фактори, а не само од вашите чувства. ...
сите 10 | | | веќе видена

next