Таратур

24-годишниот Енвер Тоска е полицаецот кој е обвинет дека на мошне свиреп начин го уби 36-годишниот битолчанец Алил Бекир. Тоска е вработен во МВР пред три ...
сите 119 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, а интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
сите 62 | | | веќе видена

Зоран Заев и приредува национална катастрофа на Република Македонија. Капитулантскиот договор го менува името, институционалниот идентитет, културата, ...
сите 142 | | | веќе видена

Вардар вчера запиша голема победа над европскиот шампион Монпелје и тоа на гостински терен, но за жал овој натпревар немавме можност да го следиме на некоја од ...
сите 8 | | | веќе видена

Навивач на фудбалскиот клуб Партизан го загуби животот, во договорена тепачка помеѓу „Делии“ и „Гробари“ во Бјелина. Тепачката меѓу навивачите на Црвена Звезда ...
сите 2 | | | веќе видена

Германскиот „Фолксваген“ ќе престане да ја произведува „бубата“ која прва на себе ги имаше фабричките тркала во далечната 1938. година. Произведувачот на ...
сите 7 | | | веќе видена

Понекогаш се чини дека е многу полесно да се испрати порака и да се решат сите несогласувања со партнерот. Меѓутоа, со смс пораките и вие и вашиот партнер може ...
сите 4 | | | веќе видена

Може ли одредено време да се поврзе со тоа кога жените за мажите се најпривлечни. Експертите тврдат дека може! Во текот на истражувањето чии резултати се ...
сите 5 | | | веќе видена

Александра Агургукулезе, италијанска натпреварувачка во ритимчка гимнастика, со фантастична кореографија и изведба на македонската песна „Зајди зајди“ освои ...
сите 31 | | | веќе видена

Аналитичарот и професор Љупчо Ристовски кој повеќепати досега ја прозиваше македонската влада да каже како ќе изгледа променетата Преамбула, откако не доби ...
сите 71 | | | веќе видена

Со одлука на Европската радиодифузна унија (ЕБУ) Тел Авив ќе биде град домаќин на 64. издание на „Евровизија“. По неколкумесечни преговори, организаторите ...
сите 12 | | | веќе видена

next