Таратур

По повод Денот на независноста, македонските уметници Александра Јаневска и Игор Дурловски ја препејаа познатата песна „Заветна“ која во 1991 година ја испеја ...
сите 8 | | | веќе видена

Независна и суверена Република Македонија била визија за која генерации Македонци живееле, твореле, се жртвувале и се бореле. Да се има сопствено парче земја ...
сите 134 | | | веќе видена

Македонскиот претседател Стево Пендаровски, по повод 8-ми Септември, Денот на независноста на Македонија, упати честитка до граѓаните. „Во 1991-та, во ...
сите 138 | | | веќе видена

Ако им веруваме на хрватските медиуми избегната е трагедија од огромни размери. Наводно авионот со фудбалската репрезентација на Босна и Херцеговина бил ...
сите 36 | | | веќе видена

Откако со Преспанскиот договор беше променето името на Македонија за севкупна употреба, нашата држава утре ќе одбележи 28 години независност. На 8-ми септември ...
сите 114 | | | веќе видена

Владата целосно се откажува од изградба и реконструкција на амбуланти во руралните подрачја во државата, открива предлог-ребалансот на буџетот што го усвои ...
сите 42 | | | веќе видена

Адвокатката Ирена Данаилова Фрчкоска е новиот адвокат на шефицата на СЈО во притвор, Катица Јанева, откако таа беше принудена да бара нов правен застапник и ...
сите 177 | | | веќе видена

next