Таратур

Ѕвездата на Барселона, Филипе Кутињо не е задоволен од својот статус на „Камп Ноу“ и сака да го напушти клубот ова лето, пренесуваат каталондските медиуми. ...
сите 12 | | | веќе видена

Кински Волански дефинитивно ги доби своите пет минути слава и ја прослави страницата од нејзиниот дечко, Виталиј Здороветски, обезбедувајќи си рекламна ...
сите 15 | | | веќе видена

Наместо да биде пуштен на продажба, како што беше ветувано пред изборите лично од страна на сегашниот премиер Зоран Заев, блиндираниот луксузен Меерцедес, за ...
сите 14 | | | веќе видена

Холандскиот виолинист Андре Риу кој веќе 30 години настапува низ целиот свет и ја пренесува љубовта спрема класичната музика, синоќа за прв пат ѝ покажа и на ...
сите 3 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел се изјаснила негативно по желбата на Европската комисија за брзо давање датум за преговори на Македонија за приклучување ...
сите 183 | | | веќе видена

Вчера попладнето, на плоштадот „Македонија“, дојде до инцидент во кој беа инволвирани полските навивачи кои се пристигнати за денешниот дуел на фудбалските ...
сите 110 | | | веќе видена

Во новото интервју за The Sunday Today, Пријанка Чопра отворено говореше за расистичката злоупотреба, пријателството со Меган Маркл, но и нејзината желба да ...
сите 50 | | | веќе видена

Посетите на украинските градови Чернобил и Припјат пораснаа за нешто повеќе од 40 отсто, благодарение на популарната хит серија на НВО, „Чернобил“, која ја ...
сите 81 | | | веќе видена

Ја средува мајката собата од синот кога под креветот наоѓа неотпакуван кондом. Го зема, оди кај синот кој гледа телевизија и му вели: Сине, во твојата соба под ...
сите 9 | | | веќе видена

Во голем пожар кој избувна вчера попладне и го зафати објектот, изгоре административната зграда на царинската испостава „Златарево“ на бугарско-македонската ...
сите 10 | | | веќе видена

Премиерката на Велика Британија, Тереза Меј, денес и официјално ќе поднесе својата оставка од лидерската функција во владејачката Конзервативна партија. На ...
сите 167 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ очигледно има уште многу „џокери во ракавот“ со кои може да ја изненадува својата милионска армија обожаватели. Српскиот тенисер на Фејсбук ...
сите 18 | | | веќе видена

Врвни британски научни и технолошки експерти тврдат дека, како што тргнала работата, доколку целосно се исполни замислата и визијата за замена на класичните ...
сите 3 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска најави дека сите опции околу предвремени парламентарни избори се во игра. Ќе се чека одлуката на Европскиот совет, во јуни или ...
сите 62 | | | веќе видена

next